Pridané:

Nový veľtrh SACROEXPO Slovakia v Inchebe aj s koncertom zoskupenia Godzone

Produkty a služby pre cirkvi, farnosti a veriacich v stredu a štvrtok 13. a 14. septembra v Incheba Expo Bratislava predstaví veľtrh SacroExpo Slovakia, ktorý je novinkou nielen v Bratislave, ale aj v rámci Slovenska. Počas premiérového ročníka sa návštevníkom predstaví viac ako 50 vystavovateľov z 8 krajín (Slovensko, Česko, Grécko, Holandsko, Chorvátsko, Poľsko, Slovinsko a Ukrajina). Prezentáciu vystavovateľov doplní aj výstava sakrálneho umenia a tematický koncert zoskupenia Godzone. Záštitu nad veľtrhom prevzal predseda Konferencie biskupov Slovenska, Mons. Bernard Bober.

Veľtrh SacroExpo Slovakia je licenčnou edíciou úspešnej rovnomennej akcie, ktorá sa každoročne koná na výstavisku  v poľských Kielcoch. Počas uplynulého ročníka, ktorý sa uskutočnil v júni 2023, sa na poľskom veľtrhu zúčastnilo viac ako 200 vystavovateľov s ponukou služieb, technických zariadení a ďalších produktov pre cirkevné budovy a obrady vrátane cirkevnej turistiky.

SacroExpo Slovakia umožňuje odborným špecializovaným firmám, umelcom a remeselníkom nadväzovať nové obchodné kontakty. V Bratislave vystavovatelia ukážu prierez najrôznejšími produktmi a službami ako sú sakrálny nábytok, vitráže, ikony, kríže, sošky, zvony, kostolné lavice, digitálne organy, rôzne náboženské predmety, kňazské odevy a ďalší textil, šperky, ozdoby, kadidlá a pod., ale aj technológie zamerané na odvlhčovanie múrov, vykurovanie, digitalizáciu objektov či ozvučenie.

Keďže výstavníctvo sa musí prispôsobovať novým výzvam, hľadali sme zmysluplné cesty a možnosti, ako náš výstavný kalendár obohatiť o nové podujatia. Som preto rád, že sme s poľskými kolegami uzavreli dohodu o konaní tak zaujímavého veľtrhu, akým je SacroExpo. Len na Slovensku a v Česku je viac ako desať tisíc kostolov, kaplniek a modlitební, ktoré slúžia desiatkam cirkví. SacroExpo je unikátnou obchodnou platformou pre ich potreby a potreby veriacich,“ uviedol Alexander Rozin ml., výkonný riaditeľ akciovej spoločnosti Incheba.

„Veľmi dobre si uvedomujeme význam cirkvi a veľký počet veriacich na Slovensku, južnej a severnej Morave, v Maďarsku a Rakúsku. Preto sme sa dohodli s vedením Incheba Expo v Bratislave na spoločnom usporiadaní SacroExpo Slovakia so zacielením na stredoeurópsky región,“ doplnil prezident veľtržnej správy v Kielcoch, Andrzej Mochoň.

Z veľtrhu si návštevníci môžu odniesť nielen prehľad o súčasných možnostiach v odvetví produktov a služieb pre cirkvi, farnosti a veriacich, ale aj duchovný zážitok. SacroExpo Slovakia bude sprevádzať výstava umenia so sakrálnou tematikou, kde svoju tvorbu v podobe malieb či plastík odprezentuje až 30 umelcov, medzi inými napr. Alojz Drahoš, Jaroslav Novák, Stanislav Harangozó či katolícky kňaz Martin Šafárik.

V stredu 13.9. od 17:00 môžu záujemcovia navštíviť aj koncert zoskupenia Godzone (hala D), ktorý Incheba organizuje pri príležitosti veľtrhu.

Nakoľko ide o premiérový ročník veľtrhu, Incheba sa rozhodla umožniť bezplatný vstup na veľtrh aj koncert všetkým návštevníkom, ktorí sa zaregistrujú na https://www.incheba.sk/veltrh-a-vystavy/sacroexpo/, alebo priamo na mieste.

Veľtrh SACROEXPO Slovakia sa bude konať v dňoch 13. – 14. septembra 2023 v Incheba Expo Bratislava a bude otvorený pre odbornú aj širokú verejnosť.

Otváracie hodiny:

13.9.            9:00 – 18:00

14.9.            9:00 – 17:00

Mediálnymi partnermi veľtrhu sú TV LUX, Rádio Lumen a finreport.sk.