Pridané:

Záverečná tlačová správa Motocykel 2019

Motocykel a Boat Show zlomili rekord. Výstavy navštívilo 58 086 fanúšikov moto-športu a lodí

Záverečná tlačová správa, 17.3.2019

Výstavisko Incheba Expo Bratislava hostilo počas predchádzajúcich dní obľúbené výstavy Motocykel a Boat Show. Na ploche 22 000 m2 sa tu od štvrtka do nedele prezentovalo spolu 142 vystavovateľov z 10 krajín, ktorí na bratislavské výstavisko prilákali rekordných 58 086 návštevníkov. V halách bolo po celý čas cítiť príjemnú atmosféru vytváranú krásou nablýskaných strojov, aj pohodou motorkárov či milovníkov lodí.

Tento rok sa na výstave Motocykel prezentovali všetky moto-značky predávané na Slovensku. V najväčšej expozícii značky Honda, ktorá sa stala navyše najpredávanejšou značkou za uplynulý rok, si mohli návštevníci pozrieť vyše 50 motocyklov. Krásnymi motorkami sa však pýšili aj ostatní vystavovatelia. V ich ponuke mohli návštevníci nájsť najaktuálnejšie modely z radu cestných a športových motoriek, endurá, trojkolky štvorkolky či trialové motocykle, mnohé z nich také, ktoré sa do predaja dostanú až o pár mesiacov. Nechýbala ani bohatá ponuka doplnkového sortimentu, ktorý motorkárom ponúkol všetko pre pohodlnú a bezpečnú jazdu.

Súčasťou výstavy Motocykel bol aj bohatý sprievodný program. Pred vstupnou halou si mohli návštevníci pozrieť odvážne adrenalínové kúsky najlepších kaskadérov, rovnako ako ukážky bezpečnej jazdy na motorke. Tejto téme bola venovaná aj jedna z moderovaných prednášok na pódiu, kde sa hovorilo bezpečnostných prvkoch v bundách a vestách motorkárov, ako aj o systéme Moto-asist, ktorý vďaka nonstop dispečingu dokáže v prípade núdze poskytnúť motorkárovi potrebnú pomoc. Pre návštevníkov boli pripravené besedy so známymi športovcami či moto-cestovateľmi, medzi inými napríklad rozhovory s úspešnými pretekármi Rally Dakar, Štefanom Svitkom a Ivanom Jakešom. Tí pred početným publikom hovorili nielen o najznámejších offroad pretekoch sveta, ale aj o svojich začiatkoch na dvojkolesových motorkách. Novinkou tohtoročnej výstavy bola ebajk zóna, kde si mohli návštevníci vyskúšať takmer 50 elekrobicyklov, či súťaž v balansovaní na trialovom bicykli, ktorá zabavila najmä deti a mládež.

Už tradične sa na výstave odovzdávali ocenenia Motocykel roka. Víťaznými motocyklami odbornej novinárskej ankety sa stali motorky Ducati Panigale V4R v kategórii Supersport, Honda CRF450R v kategórii Off Road, Suzuki GSX-S 1000S Katana v kategórii Street Sport, BMW C400GT v kategórii Scooter, Harley-Davidson FXDR 114 v kategórii Chopper-Cruiser, BMW R1250GS v kategórii Touring a Indian FTR 1200 S v kategórii Street Classic. Historicky po prvýkrát sa tu konala súťaž Miss Motocykel. Titul najkrajšej a najsympatickejšej hostesky na výstave si po rozhodnutí odbornej poroty odniesla mladá dáma zastupujúca značku Suzuki.

Na výstave Boat Show si mohli návštevníci prezrieť luxusné jachty, plachetnice, vodné skútre, riečne lode či športové a rekreačné plavidlá. Výstava bola navyše vhodným miestom pre tých, ktorý si plánujú spraviť kapitánsky kurz. Práve tu sa mohli porozprávať s odborníkmi o tom, ako zvládnuť kapitánske skúšky a popritom si nechať poradiť, kedy je vhodné vydať sa na more či miestne jazerá. Tento rok bola pre návštevníkov pripravená aj športová atrakcia. Priamo v bazéne si za pomoci skúsených inštruktorov mohli vyskúšať jeden z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich vodných športov súčasnosti – paddleboarding.