Pridané:

Záverečná tlačová správa Dni Vianoc 2018

Dni Vianoc premenili bratislavské výstavisko na vianočný raj

Záverečná tlačová správa z 19.12.2018

Dni Vianoc v Inchebe priniesli počas troch týždňov tisícky nápadov na vianočné prekvapenia. Na ploche 10 000 m2 sa predstavilo spolu 300 predajcov z celého Slovenska, v ktorých ponuke dominovali tradičné i originálne vianočné darčeky. Predvianočné nakupovanie dopĺňal počas víkendov bohatý sprievodný program, ktorý do sviatočnej nálady ponoril deti i dospelých.

Na tradičných vianočných trhoch, ktoré sa na bratislavskom výstavisku konali od 30.11. – 19.12.2018, sa mohli návštevníci inšpirovať tohtoročnými vianočnými trendami a popri tom si nakúpiť darčeky pre celú rodinu. V ponúkanom sortimente mohli nájsť oblečenie, kabelky, bižutériu, hračky, doplnky do domácností, elektroniku aj knižné tituly.

Pestrý výber tradičnejších predmetov však dopĺňali aj originálne darčeky z dielne slovenských remeselníkov. Každý deň tu svoje výrobky predávalo 20 členov Cechu historických remeselníkov – drotárov, keramikárov, čipkárok a iných majstrov, ktorí tu priamo na mieste vyrábali rôzne predmety z dreva, kože, dekoračnej plsti či vŕbového prútia.

Podobne ako po minulé roky, aj tento rok boli súčasťou Dni Vianoc Vianočné handmade víkendy. Viac ako 90 slovenských tvorcov a dizajnérov tu počas troch decembrových víkendov ponúkalo návštevníkom ručne robené adventné vence, vianočné pohľadnice, maľované a vyšívané vianočné ozdoby, ale aj rôzne šité a pletené oblečenie, háčkované doplnky, prírodnú kozmetiku či bižutériu vyrábanú z rôznych materiálov.

Podujatie dopĺňali počas víkendov aj bohaté sprievodné aktivity. Hneď prvý víkend (1.-2.12) sa tu konal Festival spoločenských hier HRAtislava 2018, ktorý ponúkol milovníkom tejto formy zábavy viac ako 1 000 spoločenských hier z celého sveta. Počas ďalších víkendov boli pre deti a dospelých pripravené hudobno-tanečné predstavenia, animačný program, baletná rozprávka či predstavenie cirkusovej školy. Každý deň bol pre najmenších zabezpečený interaktívny detský kútik a svoje miesto tu mala aj detská vianočná pošta.