Pridané:

Záverečná správa festivalu BUBO bál 2020

V dňoch 25. a 26. januára 2020 sa v Bratislavskej EXPO Aréne výstaviska Incheba uskutočnil 25. ročník BUBO Bálu / Camery Slovakia. Tento najväčší slovenský cestovateľský festival má za úlohu rozvíjať slovenské cestovateľstvo a spojiť tých, ktorí majú o cestovanie záujem. Počas festivalu bolo odpremietaných 32 multimediálnych prezentácii v dvoch kinosálach.

Podľa profesionálneho odhadu bola účasť na tohtoročnom festivale v sobotu porovnateľná s minulým ročníkom, v nedeľu o čosi (cca 15-20%) nižšia ako v roku 2019. Aj napriek tomu bola v nedeľu návštevnosť na ranných prezentáciách pomerne vysoká a obe sály boli z väčšej časti zaplnené. Tento ročník bol prelomový v oblasti prezentácie hlavnej výstavy. Zmena dizajnu hlavnej výstavnej časti pôsobila luxusne a pripomínala skôr galériu, pričom prítmie a bodovo nasvietené fotografie umocnilo celkový dojem. Boli tu umiestnené najlepšie fotografie našich sprievodcov. Štyri fotografie boli vytlačené na veľký formát 2×3 metre.

Súčasťou programu boli aj nesúťažné výstavy : Katarína Líšková – Iránsky Zoznam. Hlavná expozícia pozostávala z 30 nadrozmerných fotografií sprievodcov BUBO a štyroch veľkoplošných fotografií. Doplnené boli výberom najlepších fotografií z BUBO ciest v roku 2019.

Súťažnú časť fotografickej výstavy vyhodnocoval fotograf Martin Šimko, fotografka Zuzana Hábeková a hlavným porotcom bol fotograf a filmár Tomáš Hulík.

Odborný porotcovia a diváci rozhodli nasledovne:

NAJLEPŠÍ CESTOVATEĽSKÝ ZÁŽITOK

1. Cena s výhrou „Letenka kamkoľvek do sveta“ s KLM Ivana Šimková – Stíšenie, Srí Lanka

2. Cena s výhrou 300€ poukážka na zájazdy s BUBO a taška od spoločnosti Eastpak Robert Chalás – Kolibrík modrolíci, Ekvádor

3. Cena s výhrou taška od spoločnosti Eastpak Vojtech Hank – Belucha, Rusko

FOTOGRAFIA DIVÁKOV s výhrou batoh od spoločnosti Eastpak Ivana Šimková – Bounty, Srí Lanka

Víťazné fotografie si môžete pozrieť na bubobal.sk

Festivalu sa zúčastnili zástupcovia Veľvyslanectva Srí Lanky vo Viedni. Na prezentácií mala príhovor veľvyslankyňa Saroja Sirisena a boli prítomní aj ďalší zástupcovia tejto ambasády. Festivalu sa zúčastnil aj honorárny konzul Slovenskej republiky na Srí Lanke, pán Mahen Roshan Andrew Kariyawasan. Prezentácie o Indii sa zúčastnil majiteľ cestovnej kancelárie Uni Crystal Holidays, pán P.D.Sharma. Na záver oboch prezentácií predviedla tanečná skupina zo Srí Lanky 18 minútové predstavenie. Hosťami festivalu s prezentáciami boli cyklisti bratia Martin a Peter Velitsovci, ktorí návštevníkom priblížili cyklo cestu po západe USA. Tomáš Hulík, fotograf a filmár, prezentoval cestu po Juhoafrickej republike, Namíbií a Botswane.

Prezentácie začínali načas a boli prezentované podľa programu. Najväčšie ohlasy mali prezentácie z Kuby a Blízkeho východu. Aj napriek nižšiemu počtu návštevníkov bola kinosála do poslednej nedeľnej prezentácie plná.

Na festivale sa zúčastnili najvýznamnejší cestovatelia Slovenska, ktorí spoločne precestovali viac ako 200 krajín a oblastí našej planéty. Týmto je BUBO Bál každoročne absolútne výnimočný.

Víkendového festivalu sa zúčastnili aj médiá. Na podporu festivalu sme pripravili rozhovory a reklamy v TA3, .týždeň, #cestujemespolu, #travelhacker. Počas festivalu bol prítomný štáb spravodajskej televízie TA3, ktorý vytvoril krátky profil BUBO Bálu do svojich relácií zo showbiznisu.

 

Tohtoročný sprievodný program ponúkal:

  • Fotenie v exotických kostýmoch a následné vytlačenie upomienkovej fotografie na mieste v kiosku CEWE
  • Poradenstvo v oblasti cestovania
  • Poradenstvo vo fotografovaní od spoločnosti Canon
  • FREEDU – vzdelávacie centrum, ktoré usporiadalo počas soboty 9 kvízov s cestovateľskou tematikou
  • Ochutnávka vín z celého sveta od spoločnosti Provino
  • Poradenstvo veľvyslanectva Srí Lanky spojené s ochutnávkami tradičnej kuchyne

Stravu v bufete C1.2 zabezpečovali stravu zástupcovia Ugandy a Demokratickej republiky Kongo .

Pri hlavnej reštaurácii bol umiestnený štýlový bicykel s kávou Pán Králiček, na ktorej si návštevníci mohli pochutnať.

 

Partnermi festivalu BUBO Bál v roku 2020 boli:

Hlavní organizátori: Incheba, BUBO

Hlavní partneri: AIRFRANCE / KLM, Allianz – Slovenská poisťovňa, CEWE, ITF SLOVAKIATOUR

Partneri: EASTPAK, BISAUDIO, Canon, Pán Králiček, Freedu

 Garant: MUDr. Ľuboš Fellner

Tešíme sa na Vás aj pri organizácii ďalšieho ročníka festivalu BUBO Bál/Camera Slovakia, ktorý sa bude konať v termíne 23. a 24. januára 2021.

 

Ľuboš Fellner, Jozef Zelizňák, Martin Karniš

Organizačný tím BUBO Bál