Pridané:

Výstava Minerály Bratislava rozžiari bratislavskú jeseň

Vzácne minerály, drahokamy, polodrahokamy a fosílie, či už v naturálnej podobe, alebo opracované do nádherných šperkov či komponentov na ich výrobu od 7. do 10. novembra rozžiaria jeseň v hlavnom meste. Návštevníci sa budú môcť inšpirovať a vyberať si z ponuky vystavovateľov zo Slovenska, Bulharska, Česka, Indie, Maďarska, Nemecka a Poľska.

Minerály Bratislavy potešia nielen milovníkov prírody, ktorí sa prostredníctvom nerastov budú môcť inšpirovať krásou Zeme a spoznať jej tajomstvá, ale aj priaznivcov handmade tvorby a nositeľov bižutérie a šperkov. Výstava je ideálnou príležitosťou v predstihu nakúpiť hodnotné vianočné darčeky a spoznať svet minerálov prostredníctvom nabitého sprievodného programu, ktorý zahŕňa prednášky, prezentácie, súťaže a poradenstvo týkajúce sa minerálov. Na záujemcov čakajú napríklad ukážky využitia rôznych minerálov, popularizačno-náučná prednáška s ukážkami fyzikálnych, chemických a optických vlastností minerálov, dokument o tom, ako by to mohlo vyzerať pri skutočnej ceste do stredu Zeme či film venovaný diamantom.

Minerály Bratislava prinášajú aj unikátnu výstavu fotografií minerálov z najbližšieho okolia Bratislavy a Malých Karpát od svetovo uznávaného fotografa minerálov a autora viacerých publikácií a kníh popularizujúcich minerály (najmä minerály zo Slovenska), Alberta Russa. Na fotografiách sú vyobrazené najkrajšie dostupné vzorky z antimonitových baní v okolí Pezinka, úplne dokonalý kryštál muskovitu z Bratislavy, alebo pomerne málo známe kremene či kalcity z Borinky. Návštevníci sa okrem toho budú môcť dozvedieť, aké nerastné suroviny každý deň používame, odkiaľ pochádzajú, a tiež aké vedia byť minerály krásne.

Na výstave tiež budú prítomní budú odborníci na gemológiu, ktorí záujemcom radi pomôžu s identifikáciou minerálov vrátane drahokamov a polodrahokamov vsadených do šperkov.

Výstava Minerály Bratislava bude otvorená v dňoch 7. – 10. novembra spoločne s knižným veľtrhom Bibliotéka a výstavou vzdelávania a didaktickej techniky Pedagogika.