Pridané:

Veľtrh obrannej techniky IDEB sa presúva na rok 2021

Medzinárodný veľtrh obrannej techniky IDEB sa pre výrazné zhoršenie epidemiologickej situácie uskutoční v roku 2021. Stanovenie náhradného termínu veľtrhu je výsledkom dnešného stretnutia s ministrom obrany SR Jaroslavom Naďom.

„V súčasnej situácii, keď na Slovensku pribúdajú rekordné počty nakazených novým koronavírusm, nemôžeme riskovať ohrozenie zdravia príslušníkov ozbrojených zložiek, zamestnancov ministerstva, vystavovateľov a návštevníkov veľtrhu. Presunutie veľtrhu na rok 2021 nás veľmi mrzí, keďže ide už o druhý náhradný termín; v tejto situácii sa však musíme zachovať maximálne zodpovedne,“ uviedol minister obrany.

Medzinárodný veľtrh obrannej techniky IDEB, je dôležitou platformou pre spájanie produktov bezpečnostného a obranného priemyslu s inováciami v tejto oblasti. Jeho súčasťou sú aj otázky týkajúce sa kybernetickej bezpečnosti a nových prístupov v prostredí ozbrojených síl a bezpečnostných zložiek. Veľtrh je tiež príležitosťou pre nadväzovanie a posilňovanie obchodných kontaktov na domácej a medzinárodnej úrovni a spoluprácu pri investičných projektoch v rámci krajín V4.

Účasť Ministerstva obrany na veľtrhu je kľúčová z odborného i profesionálneho hľadiska. Náhradný termín bol stanovený na 2. – 4. marca 2021.

„Verím, že naši vystavovatelia rozhodnutie o posune termínu prijmú s pochopením. Z našej strany sme urobili všetko pre to, aby sme podujatie mohli zorganizovať. Zároveň však musíme rešpektovať rozhodnutie rezortu obrany a všetkých kompetentných orgánov,“ povedal Alexander Rozin, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Incheba.