Pridané:

Záverečná tlačová správa 2019

Aktuálne trendy v starostlivosti o pleť a telo, inšpirácie v aplikácii make-upu, široký výber kozmetických produktov a workshopy s profesionálmi – veľtrh kozmetiky Interbeauty v Inchebe od štvrtka 3.10. do soboty 5.10. priblížil témy súvisiace s krásou a skrášľovaním. Súbežné veľtrhy Esoterika a Biostyl pre zmenu ponúkli výber produktov pre zdravie a zdravý životný štýl, ale aj prednášky odborníkov na fyzické a psychické zdravie a osobnostný rozvoj. Na veľtrhoch sa počas troch dní predstavilo 200 vystavovateľov zo 6 krajín.

Návštevníci na veľtrhu mohli nájsť horúce kozmetické novinky a zaujímavé produkty z oblasti prírodnej kozmetiky, ale aj lekársku kozmetiku a kozmetiku s aktívnymi látkami na domáce použitie. V sekcii aromaterapie boli k dispozícii vonné esencie a hodnotné pleťové oleje, ale aj orientálne, francúzske a niche parfumy. Svoje miesto na veľtrhu mali aj zaujímavé produkty ako šľahané telové maslá, sprchové pudingy či kávové pílingy.

Okrem ponuky kozmetických produktov bol veľtrh aj dejiskom renomovaných súťaží plných krásy. Zlaté nožnice 2019, Medzinárodný BEAUTY festival 2019 (súťaž v aplikácii umelých mihalníc, súťaž v nechtovom dizajne, súťaž v microbladingu a micropigmentácii), Majstrovstvá Slovenskej republiky v make-upe či Majstrovstvá Slovenskej republiky a Medzinárodné majstrovstvá v manikúre prírodných nechtov ukázali plné priehrštie inšpirácie „v priamom prenose“. Body painting exhibition bola prehliadkou umeleckého maľovania na nahé telo. Známe tváre zo sociálnych sietí ukázali svojim fanúšikom množstvo beauty trikov pre dokonalý make-up. Na svoje si prišli aj páni – sobota 5.10. patrila veľkému súboju barberov zo Slovenska a Česka. V poradí 3. kolo súťaže SK/CZ Barber Battle prilákalo nielen záujemcov o toto remeslo, ale aj návštevníkov, ktorí túžili po skvelej prehliadke a zábave.

Esoterika a Biostyl – krása vychádza zvnútra     

Na veľtrhoch Esoterika a Biostyl sa návštevníci dozvedeli ako zdravo žiť, vypočuli si prednášky odborníkov na osobnostný rozvoj a mohli si zakúpiť produkty pre fyzickú i psychickú pohodu od potravín cez oblečenie a obuv po doplnky do interiéru. Fantastický joga maratón – novinka aktuálneho ročníka – bol príležitosťou zacvičiť si rôzne druhy jogy so známymi lektormi.

Výsledky súťaží

Majstrovstvá SR v make-upe 2019 – študenti
1. Miesto: Kitty Juhosová, Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky, Bratislava
2. Miesto: Kiara Toroková, Stredná odborná škola techniky a služieb, Nitra
3. Miesto: Jessica Ibošová, Stredná odborná škola hotelových služieb a obchodu, Zvolen

Majstrovstvá SR v make-upe 2019 – dospelí
1. Miesto: Lucia Gábrišová, Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky, Bratislava
2. Miesto: Emília Chodelková, Turie
3. Miesto: Michaela Lovrantová, Kežmarok

Majstrovstvá SR v manikúre prírodných nechtov
1. Miesto: Vanesa Pakošová, Spojená škola, Žilina – Bytčica
2. Miesto: Eva Franceová, Levice
3. Miesto: Barbora Záhradníková, Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky, Bratislava