Pridané:

RTVS na Bibliotéke s vlastným pódiom

Chcete nahliadnuť do „kuchyne“ rozhlasového a televízneho vysielania? Príležitosť dostanete vďaka mediálnemu partnerovi knižného veľtrhu, Rozhlasu a televízii Slovenska. Vôbec po prvý raz bude mať RTVS na Bibliotéke svoje vlastné pódium.  Na ploche 200 metrov štvorcových uvidíte živé rozhlasové a televízne vysielanie, známych autorov, zaujímavých hostí aj hudobné vystúpenia.

Počas štyroch dní sa zoznámite s tvárami, ktoré patria hlasom známym z rozhlasového éteru, zažijete moderátorky Dámskeho klubu, zúčastníte sa na nakrúcaní rozhlasových zábavníkov Pichli vidli a Skúška sirén a diskusie Večera s Havranom.

Tešiť sa môžete aj na krst novej rozprávkovej knihy Websterovci 2, ktorých príbehy uvidíte v decembri na Dvojke, ale aj na krst novej knižnej edície RTVS Miniromány.

Nové CD Symfonické Vianoce, ktoré nahral Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, predstaví skladateľka a klaviristka Ľubica Čekovská. Na pódium RTVS príde množstvo autorov so svojimi knižnými novinkami a rozprávať sa bude aj o novom koprodukčnom filme RTVS a knihe Amnestie.

Celkovo RTVS od 7. do 10. novembra pripravilo viac ako 30 rôznych podujatí.