Pridané:

Najkrajšie sviatky plné tradícií a radosti – vďaka Dňom Vianoc v Inchebe

Najkrajším sviatkom roka predchádzajú aj niekoľkotýždňové prípravy, ktoré často sprevádzajú zhon a stres. Tradičné Dni Vianoc v Inchebe, ktoré sa v Bratislave konajú už 30 rokov, menia predvianočné nákupy na príjemný zážitok aj vďaka milým a priateľským predajcom, príjemnej atmosfére a skvelej zábave

 Bratislavská Incheba sa od 4. do 22. decembra zahalí do sviatočného. Tradičné Dni Vianoc v Inchebe budú príležitosťou pripraviť sa na najkrajšie sviatky roka v pokoji, bez náhlenia a stresu, v príjemnej vianočnej atmosfére, s tradičnými špecialitami a najmä – s tisíckami možností na milé, originálne i tradičné vianočné darčeky pre každého. Ponúkať ich bude nielen 300 predajcov zo Slovenska i zahraničia, ale aj remeselníci, dizajnéri a tvorcovia, ktorí prinesú nádherné handmade výrobky. Možnosťou zabaviť sa a stráviť hodnotný čas so svojimi blízkymi bude aj HRAtislava – najväčší festival spoločenských hier na Slovensku. Navyše, počas prvých troch dní môžu návštevníci na Dni Vianoc v Inchebe zavítať bezplatne a užiť si tak tak vianočnú atmosféru a nákupy ešte výhodnejšie.

Skvelé darčeky pre všetkých

Výber správneho darčeka dá niekedy poriadne zabrať. S dostatkom inšpirácie je však príprava vianočných prekvapení pre najbližších omnoho jednoduchšia. Stovky predajcov na Dňoch Vianoc v Inchebe ponúknu nielen tipy na klasické či praktické darčeky ako oblečenie, doplnky do interiéru, kozmetiku, knihy, elektrotechniku či vybavenie pre domácich miláčikov, ale aj krásne a hodnotnejšie darčeky ako šperky, kvalitné kožené tašky a kožušiny spolu s remeselnými výrobkami – čipkami; plstenými, drôtenými, slamenými, drevenými výrobkami, sviečkami z včelieho vosku a krásnymi prírodnými vianočnými ozdobami. Kúpiť darček pre svojich blízkych je vďaka bohatej ponuke jednoduché a príjemné.

Hry, zábava a žiadny stres

Cez víkend 7. – 8. decembra privíta všetkých návštevníkov HRAtislava – najväčší festival spoločenských hier na Slovensku. Hlavná hryžnica (knižnica hier) bude obsahovať vyše 1 000 hier, z nej si každý môže požičať hry na hranie do hernej zóny. Prítomní animátori každému radi poradia nielen s výberom vhodnej hry, ale aj s pravidlami. Pripravená je aj hryzbička – priestor s hrami pre najmenšie deti, či desiatky metrov dlhý pás hlavolamov, ktorý potrápi hlavy malých i veľkých. Tradíciou sa stala aj „slovenská ulička“, v rámci ktorej záujemcovia spoznajú hry slovenských autorov, tvorivý kút Daniela Heviera a súťaže o hry, do ktorých sa dá zapojiť – ako inak – hraním sa.

Handmade víkendy s darčekmi plnými krásy

 Ručná práca a nápad sa cenia. Všetky víkendy v rámci Dní Vianoc v Inchebe spestria svojou prítomnosťou šikovní dizajnéri a tvorcovia s ručne robenými vecami a vecičkami, ktoré potešia oči a pohladia srdce: vianočné ozdoby, milé dizajnové náušnice, háčkované, štrikované a ručne šité kúsky oblečenia, hračky a doplnky do domácnosti, ale aj krásne mydlá, kvalitná prírodná kozmetika a lokálne potraviny – väčší darček, alebo originálna drobnosť vyrobená s láskou urobí radosť každému.

Svätý Mikuláš aj detská vianočná pošta

Písanie Ježiškovi je tradičnou súčasťou predvianočných príprav. Svoje odkazy a želenia mu deti (i dospelí) budú môcť poslať v rámci detskej vianočnej pošty a zapojiť sa tak do súťaže o stavebnice Lego, spoločenské hry, detské knižky a plyšové hračky. Na Dni Vianoc v Inchebe zavíta aj svätý Mikuláš s anjelom, ktorí si pre deti na 6. decembra prichystali aj chutný darček.

Prvé tri dni bezplatne

 Skvelá správa – počas prvých troch dní, od 4. do 6. decembra, môžu návštevníci na Dni Vianoc v Inchebe zavítať bezplatne, a to v súvislosti s organizáciou Ministerskej rady OBSE, ktorú Incheba hostí v termíne do 6. 12. 2019.

Dni Vianoc v Inchebe potrvajú od 4. do 22. decembra 2019. Otvorené budú od pondelka do štvrtka v čase 11:00 – 19:00, v piatok a sobotu 10:00 – 20:00 a v nedeľu 10:00 – 19:00. Partnermi podujatia sú Zoznam.sk a Sdeťmi.com.