Pridané:

Incheba ponúka vláde priestory na vytvorenie zdravotníckeho zariadenia na zvládanie situácie s Omikronom

Výstavno-kongresové centrum Incheba by mohlo slúžiť na vytvorenie zdravotníckeho zariadenia určeného na zvládnutie vysokého počtu hospitalizovaných pacientov infikovaných variantom Omikron.

V reakcii na rokovanie vlády SR zo dňa 22. decembra 2021, počas ktorého bol schválený návrh na vytvorenie núdzových zdravotníckych zariadení v čase humanitárnej katastrofy v dôsledku vývoja epidemiologickej situácie v Slovenskej republike, sa Incheba rozhodla ponúknuť priestory a areál centra práve na tieto účely.

„Plne rozumieme potrebe prípravy takýchto zariadení. Incheba z kapacitného i logistického hľadiska spĺňa všetky definované parametre,“ uviedol Alexander Rozin ml., výkonný riaditeľ Incheba, a. s.

Areál a priestory Incheby sa nachádzajú v centre Bratislavy s priamym napojením na diaľnicu, výbornou dostupnosťou a 3 500 parkovacími miestami. Priestory sú maximálne multifunkčné a variabilné, čo umožňuje ich prispôsobenie definovaným požiadavkám. Vďaka dlhoročným skúsenostiam dokáže Incheba v prípade organizácie zdravotníckeho zariadenia zareagovať promptne a výrazne tak skrátiť lehotu na jeho prípravu. „Veríme, že Ministerstvo zdravotníctva SR sa bude našou ponukou zaoberať, a že spoločne dokážeme zvládnuť hrozbu, ktorú so sebou prináša nový variant koronavírusu,“ dodal A. Rozin.