Pridané:

Incheba bude hostiť podujatie OBSE na najvyššej úrovni

V bratislavskej Inchebe sa od 2. do 6. decembra 2019 uskutoční zasadnutie Ministerskej rady Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE), ktoré je vyvrcholením ročného predsedníctva Slovenska v organizácii.

Rozsahom pôjde o najväčšie podujatie svojho druhu v modernej histórii Slovenska. Do Bratislavy pricestujú ministri zahraničných vecí z 57 účastníckych štátov OBSE a z partnerských krajín z Ázie a Stredomoria. Očakáva sa tiež účasť asi 1 300 delegátov.

V priestoroch výstaviska sa budú nachádzať všetky konferenčné priestory vrátane hlavnej rokovacej sály, sály pre prípravné výbory a sály pre bezpečnostnú spoluprácu a niekoľkých zasadacích miestností, kancelárií pre generálneho tajomníka, poradcov, sekretariát a inštitúcie OBSE.

Incheba tiež organizačne a technicky zabezpečuje miestnosti určené pre bilaterálne rokovania. Chýbať nebude viac ako 40 tlmočníckych kabín s potrebným technickým zariadením.

Pre novinárov bude vytvorené profesionálne zázemie – priestor pre médiá zahŕňa nielen veľké tlačové centrum s infraštruktúrou pre zapojenie kamier, mikrofónov a notebookov a so zónami určenými na živé vstupy a rozhovory, ale aj niekoľko miestností, v ktorých sa budú konať tlačové konferencie.

Zasadnutie Ministerskej rady OBSE budú sprevádzať prísne bezpečnostné opatrenia.