Pridané:

Cesta okolo sveta za štyri dni. Medzinárodný veľtrh cestovného ruchu bude plný chutných zážitkov

Ľudia, ktorí cestujú, sú šťastnejší. Dokazujú to viaceré prieskumy a štúdie, ktoré sa venovali vplyvu cestovania na psychickú pohodu. Výsledky sú jasné: cestovanie pozitívne ovplyvňuje našu náladu a zdravotný stav. Už len plánovanie cestovateľských zážitkov nám dokáže vyčariť úsmev na tvári a samotné cestovanie prináša viacero benefitov – sme sebavedomejší, vieme sa viac spoliehať sami na seba a spoznávame nových ľudí.

Počet vystavovateľov: 345

Výstavná plocha: 17 000 m2

Zastúpené krajiny: 20

Slovenská republika, Bosna a Hercegovina, Cyprus, Česká republika, Čierna Hora, Dominikánska republika, Gruzínsko, Chorvátsko, Indonézia, Juhoafrická republika, Kuba, Maďarsko, Maroko, Moldavsko, Pakistan, Poľsko, Rakúsko, Slovinsko, Srbsko, Taliansko

 

Atraktívne turistické miesta, inšpirácie na cestovateľské zážitky, prezentácie prírodných krás, tradícií, folklóru i poradenstvo a tipy pre bezproblémové cestovanie – to od 23. do 26. januára do Bratislavy prináša medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR. To najlepšie zo svojej ponuky návštevníkom predstavia nielen zastúpenia blízkych i vzdialených krajín, regiónov a organizácií cestovného ruchu, ale aj cestovné kancelárie, delegáti a touroperátori – spolu až 345 vystavovateľov z 20 krajín. Obľúbený festival cestovateľských filmov Camera Slovakia – Bubo Bál cez víkend prevedie návštevníkov po celom svete a vďaka súbežným výstavám poľovníctva a rybárstva budú môcť bližšie spoznať tajomstvá našich lesov, vôd a prírody. Hlavným partnerom veľtrhu cestovného ruchu je v tomto roku Moravskoslezský kraj.

Všade dobre, doma najlepšie

Kto sa riadi známym porekadlom, na veľtrhu ITF Slovakiatour si príde na svoje. Počas štyroch dní sa návštevníci môžu tešiť na zastúpenie celého Slovenska prostredníctvom krajov a organizácií v cestovnom ruchu, ale aj menších regiónov. Prírodné unikáty, prezentácie vyhľadávaných aj menej známych turistických cieľov, možnosti ubytovania, stravy či dopravy budú dôkazom, že Slovensko má v oblasti turizmu čo ponúknuť. S cieľom rozvoja domáceho cestovného ruchu sa počas veľtrhu uskutoční diskusia o rekreačných poukazoch a konferencia „Podpora turizmu 2020“ pod hlavičkou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Spoznajte krásy blízkych krajín…

Hlavný partner veľtrhu do Bratislavy prichádza zo susedného Česka – bude ním Moravskoslezský kraj, ktorý si okrem podpory turistických cieľov zaradených do tzv. Technotrasy prichystal folklórne vystúpenie zoskupenia Valašský vojvoda, science show z Dolných Vítkovic a množstvo súťaží a zábavy. Maďarsko, Poľsko a Rakúsko predstavia návštevníkom tipy na príjemnú dovolenku hneď za hranicami, a ani tento rok nebudú chýbať klasické turistické destinácie ako Chorvátsko a Taliansko, ale napríklad aj Slovinsko a Čierna Hora, ktoré sa v poslednej dobe stali obľúbenými a vyhľadávanými miestami nielen pre letnú dovolenku.

…a vypočujte si volanie exotiky

Dovolenka v exotických krajinách sa stáva čoraz vyhľadávanejšou formou oddychu. Najmä v čase, keď u nás vládne nepríjemná zima, je pobyt na zlatistých plážach pri tyrkysovom mori dovolenkovým snom mnohých ľudí. Lákadlá Dominikánskej republiky, Indonézie či Kuby, ale aj chuťovky Madagaskaru či krásy Mexika a Maldív návštevníkov prenesú do slnkom zaliatych krajín. Záujemcovia, ktorí chcú absolvovať dovolenku na výletnej lodi, si na veľtrh môžu prísť po praktické tipy a výhodné ponuky.

Cestovateľské dobrodružstvá na dosah

Dovolenkové a turistické destinácie ako Gruzínsko či Moldavsko, ktoré sú zároveň tohtoročnou novinkou veľtrhu, ale aj Bosna a Hercegovina či Srbsko predstavujú destinácie pre cestovateľov s túlavými topánkami a tých, ktorí túžia po nečakaných dobrodružstvách aj oddychu.

Farby, chute, zážitky

Víkend 25. – 26. januára bude patriť fantastickému festivalu cestovateľských filmov Camera Slovakia – Bubo Bál. Profesionálni cestovatelia aj tí, pre ktorých je cestovanie zmyslom života, prídu porozprávať o svojich zážitkoch z ciest po celom svete. Atmosféru a charakter Iránu a Strednej Ázie; Jordánska, Palestíny a Izraela; metropol Škandinávie; Bhutánu; toho naj z Afriky; Vanilkových ostrovov; Indie a Nepálu; Islandu, a množstva ďalších destinácií návštevníci spoznajú prostredníctvom pútavých rozprávaní, zaujímavých filmov a fotografií. Na krásne dovolenkové zábery netreba profesionálnu techniku – návštevníkov o tom presvedčí Jozef Orgonáš (@cestujemespolu), ktorý na festival prinesie množstvo praktických tipov a trikov na fotenie.

Krásy prírody na výstavách poľovníctva a rybárstva

Prezentácia poľovníckych tradícií, ale aj široká škála kvalitných poľovníckych potrieb a oblečenia, fotopasce, ďalekohľady, nočné videnia a termovízie a ďalšie vybavenie a doplnky pre poľovníkov a milovníkov prírody – to súbežne s veľtrhom cestovania do Incheby prináša výstava Poľovníctvo a oddych. Predstavenie slovenských poľovníckych plemien psov, ukážky poľovníckych tradícií a zvyklostí či obľúbené ukážky vábenia zveri návštevníkov uprostred Bratislavy na chvíľu prenesú do lesov a na poľovnícke posedy. Ďalšia z výstav, Rybárstvo a voľný čas, okrem oblečenia, doplnkov a vybavenia pre rybárov prináša rady pre kvalitnú rybačku. Lov dravých rýb s umelými nástrahami, súťaže v love rýb udicou, muškárenie a prednáška na tému rybie zmysly – to je len zlomok z toho, na čo sa záujemcovia môžu tešiť.

Hlavným partnerom veľtrhu je Moravskoslezský kraj.

Ďalšími partnermi sú Ministerstvo dopravy a výstavby SR, Zoznam.sk, PravéSlovenské.sk, Klocher.sk a denník Pravda.

Veľtrh ITF Slovakiatour a sprievodné výstavy sú otvorené od 23. do 26. januára, vo štvrtok a piatok od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 18:00 a v nedeľu od 10:00 do 17:00.

Všetky vstupenky sú žrebovateľné o fantastické ceny: dovolenku na Srí Lanke pre 2 osoby na 11 dní od CK  BUBO, 10 poukážok v hodnote 100 eur na nákup v obchodnej sieti Kaufland a VIP kartu pre 2 osoby na podujatia organizované Inchebou v roku 2020.