Pridané:

Bratislavské výstavisko hostilo veľtrhy cestovania a gastronómie

Veľtržnú sezónu 2019 odštartovali na bratislavskom výstavisku známe veľtrhy cestovného ruchu ITF Slovakiatour a gastronómie Danubius Gastro. Súčasťou štvordňového podujatia boli aj výstava Poľovníctvo a oddych a nová výstava Rybárstvo a voľný čas. Na ploche 36 000 m2 sa predstavilo spolu 774 vystavovateľov z 25 krajín. Podujatie počas štyroch dní navštívilo 72 388 návštevníkov.

V poradí už 25. ročník veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour priniesol návštevníkom atraktívne informácie o cestovaní na Slovensku i v zahraničí. Prostredníctvom zastúpenia 350 vystavovateľov z 20 krajín získali návštevníci tipy na dovolenky a na návštevu miest, ktoré sa v týchto krajinách oplatí vidieť. Vystavovatelia svoje krajiny prezentovali navyše aj ponukou lokálnych nápojov, jedál a kultúrnym programom, ktorý dopĺňali tance, spev a miestny odev tamojších obyvateľov. Tento rok sa k vystavujúcim krajinám pridali po prvýkrát Irán a návrat po dlhšej dobe hlásili i Grécko, Maroko a Čierna Hora. Súčasťou veľtrhu bol aj najväčší festival cestovateľských filmov Bubo Bál – Camera Slovakia. Vďaka filmovým snímkam, fotkám a prezentáciám najskúsenejších cestovateľov sa diváci na chvíľu preniesli do exotických častí Yukonu, Tanzánie či Papui Novej Guinei.

Veľtrh gastronómie Danubius Gastro sa na bratislavskom výstavisku konal už po 26-krát. Tento rok sa na ňom predstavilo 394 vystavovateľov z 11 krajín. Takmer každý návštevník tu ochutnal novinky od slovenských či zahraničných výrobcov, navštívil Kávové mestečko aj Pekársky dvor. Tí, ktorí snívajú o otvorení vlastnej prevádzky, sa mohli inšpirovať prístrojmi i technológiami, ktoré sa tu dali vyskúšať i zakúpiť za zvýhodnené ceny. Súčasťou veľtrhu bol aj bohatý sprievodný program, v rámci ktorého medzi sebou súťažili najlepší kuchári, pekári, cukrári, baristi či barmani v kategóriách junior i pokročilý. Nechýbalo varenie na živo, debaty o gastro trendoch a ochutnávky skvelých nápojov a jedál.

Aj tohtoročná novinka – výstava Rybárstvo a voľný čas si získala svojich fanúšikov. Prezentovalo sa tu 80 rybárskych značiek zo Slovenska, Čiech, Francúzska a Veľkej Británie. Široký sortiment rybárskych potrieb dopĺňali prednášky z oblasti rybárstva a ukážky rybárskych techník, ktoré tu naživo pri bazéne prezentovali najskúsenejší rybári.

Špecializovaná výstava Poľovníctvo a oddych ponúkla návštevníkom doplnky, ktoré by mal mať vo svojej výbave každý správny poľovník. Na výstave sa navyše predstavovali slovenské plemená poľovných psov, prezentovali sa poľovnícke signály aj organizované sokoliarstvo na Slovensku a krstila sa kniha Tajomstvá slovenskej divočiny.

Počas veľtrhov a výstav sa odovzdávali aj významné ocenenia: Ceny Danubius Gastro 2019 a Diplomy Danubius Gastro 2019 za najlepšie exponáty z oblasti potravín, vybavenia hotelov a gastrotechniky ceny Grand Prix za najlepšie rybárske exponáty a špeciálne ocenenia pre partnerov veľtrhov.