Pridané:

Aj Incheba sa bude uchádzať o vybudovanie nového kongresového centra v Bratislave

Spoločnosť Incheba sa bude uchádzať o štátnu dotáciu na vybudovanie nového kongresového centra v Bratislave. „Vítame túto aktivitu. Aj my si myslíme, že hlavné mesto má potenciál na rozvoj kongresovej turistiky. Naša spoločnosť funguje viac ako 40 rokov, máme v tejto oblasti potrebné know-how a profesionálne skúsenosti. Svoj projekt verejnosti predstavíme v priebehu septembra,“ uviedol dnes predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Alexander Rozin.

Incheba počas svojej existencie zorganizovala viac ako 100 kongresov. Na konte má množstvo úspešných medzinárodných konferencií a podujatí ako významné zasadnutie konferencie OSN o biologickej diverzite; organizačno-technické zabezpečenie návštevy amerického prezidenta Georgea W. Busha v Bratislave, ale aj v Budapešti a Prahe; summit ministrov obrany členských štátov NATO; summit lídrov 27 členských krajín EÚ; kongres UEFA, na ktorom sa zišli delegácie zo všetkých 55 členských štátov, či zasadnutie Ministerskej rady OBSE. Rozsahom išlo o najväčšie podujatie svojho druhu v modernej histórii Slovenska – do Bratislavy pricestovali ministri zahraničných vecí z 57 účastníckych štátov OBSE a z partnerských krajín z Ázie a Stredomoria.

V roku 2013 Incheba uspela v konkurencii prestížnych metropol Prahy, Berlína a Viedne o usporiadanie 2-mesačného eventu pre spoločnosť Nissan Europe, na ktorom sa zúčastnilo 10 tisíc účastníkov z celej Európy.

Svoje priestory Incheba pravidelne prenajíma umelcom a za roky jej fungovania mohli návštevníci zavítať na niektorý z viac ako 200 koncertov. V jej sálach vystupovali interpreti svetového formátu ako Bryan Adams, Sting, Leonard Cohen, Plácido Domingo či Montserrat Caballé. Skupina IMT Smile na doskách Incheby odprezentovala megaúspešný koncert s Lúčnicou; niekoľko rokov Incheba hostí aj Bratislavské jazzové dni. Z jej priestorov sa tiež naživo vysielali divácky najpopulárnejšie televízne show ako Slovensko hľadá Superstar, Česko Slovensko má talent, Tvoja tvár znie povedome, X Factor či Let´s dance.

„Incheba ťaží najmä zo svojej strategickej polohy, je doslova na skok do centra mesta, má ubytovacie a najmä parkovacie kapacity, nachádza sa v blízkosti bratislavského obchvatu a hraníc s Rakúskom a Maďarskom. Celkovo má výborné dopravné napojenie,“ dodáva Alexander Rozin.

Za svoju históriu Incheba pravidelne investovala vlastné zdroje do rozvoja infraštruktúry, a to bez finančnej participácie štátu či hlavného mesta Bratislavy. Spolu ide o sumu viac ako 50 miliónov eur.

Najväčším priestorom v Inchebe je hala Expo Arena s kapacitou 4 500 sediacich hostí, respektíve 9 000 stojacich návštevníkov.

„Máme dlhodobé skúsenosti s usporadúvaním kongresov, konferencií a summitov na najvyššej úrovni. Zamestnávame najlepších odborníkov na Slovensku v tejto oblasti a radi by sme ich preto ponúkli občianskemu združeniu Národné kultúrne a kongresové centrum, ktoré spustilo túto iniciatívu,” dodáva generálny riaditeľ najväčšieho slovenského výstavníckeho a kongresového areálu.

Incheba dnes požiadala o stretnutie s ministrom dopravy a výstavby a s ministrom financií, aby mohla oboch predstaviteľov vlády informovať o svojich nadchádzajúcich plánoch.