Pridané:

Tradícia Dní Vianoc v Inchebe pokračuje aj vďaka návštevníkom

Kategórie
  • Správy k podujatiam
  • Tlačové správy

Pár dní pred najkrajšími sviatkami roka sa skončili obľúbené Dni Vianoc v Inchebe, ktoré do Bratislavy každoročne prinášajú kúzelnú atmosféru, tipy na klasické aj originálne darčeky, krásne handmade výrobky, špeciality na sviatočný stôl aj tradičné remeslá. V tomto roku sa uskutočnil už 33. ročník tohto obľúbeného podujatia, ktorého tradícia zostáva po období pandémie koronavírusu živá nielen vďaka predajcom, ale aj vďaka návštevníkom. Na Dni Vianoc v Inchebe počas ich trvania od 1. do 19. decembra zavítalo spolu 35 524 ľudí.

Ponuka predajcov zo Slovenska, Česka, Indie, Poľska, Talianska a Tuniska obsahovala oblečenie, obuv, doplnky do interiéru, kozmetiku, knihy či doplnky pre domácich miláčikov, ale aj krásne a hodnotnejšie darčeky ako kožené výrobky, kožušiny či bižutériu spolu s remeselnými výrobkami – čipkami; plstenými, drôtenými, slamenými, drevenými výrobkami, sviečkami z včelieho vosku a krásnymi prírodnými vianočnými ozdobami od majstrov zo Združenia cechov historických remesiel.

Návštevníci si v Inchebe mohli zakúpiť nielen rôzne slovenské aj zahraničné špeciality na sviatočný stôl, a zároveň si vychutnať typické vianočné dobroty na komornejších, no o to osobnejších a milších trhoch v exteriéri.

Víkendy navyše patrili handmade tvorcom a dizajnérom a každú sobotu spríjemnila milá bábková rozprávka o čertovi a Káči v podobe, ako ju hrávali starí bábkari pred stáročiami.