Rheinmetall

VÁŠEŇ PRE TECHNOLÓGIE

Spoločnosť Rheinmetall je popredným európskym dodávateľom obranných a bezpečnostných technológií a dlhoročným partnerom ozbrojených síl. Jej výrobky sú globálnym štandardom vysokej kvality v širokej škále oblastí: od vozidiel, ochrany síl a zbraňových systémov, cez vybavenie pechoty a protivzdušnú obranu, až po sieťové možnosti boja, elektrooptiku a simulačné technológie.

V stánkoch Rheinmetall si môžete prezrieť:

  • Bojové vozidlo pechoty LYNX KF41

  • Vojenské nákladné vozidlá HX 8×8 a TGS 56E 6×6
  • 30 mm guľomet MK30-2 ABM
  • Plne stabilizovanú zbraňovú stanicu MSSA (Main Sensor Slaved Armament)
  • Muníciu stredného a veľkého kalibru
  • Systémy pre vojakov
  • Riešenia pre výcvik naživo a vo virtuálnom prostredí

Lynx KF41 spoločnosti Rheinmetall je vďaka svojej jedinečnej modularite a kombinácii bojových schopností, ktoré umožňujú vozidlu zneškodňovať nepriateľa a prežívať, hlavným uchádzačom v programe obstarávania nových bojových vozidiel pechoty (BVP) pre Slovenskú republiku. Partnerské spoločnosti z celého sveta už spojili svoje sily so spoločnosťou Rheinmetall, aby využili potenciál tohto inovatívneho vozidla. Záväzok Rheinmetall voči miestnym ekonomikám znamená, že významný priemyselný rozvoj a tvorba pracovných miest by išli ruka v ruke s výberom Lynx ako stroja novej generácie BVP pre Slovenskú republiku.

Regionálnym príkladom prístupu spoločnosti Rheinmetall k priemyselným partnerstvám a vytváraniu trvalých ekonomických hodnôt v rámci regiónu je maďarský program Lynx, ktorý umožnil vznik približne 500 pracovných miest, prináša potenciál pre budúci export a zameriava sa na rozvoj umelej inteligencie, digitalizácie a robotických technológií.

„Miestne priemyselné partnerstvá tvoria základ účasti Lynx na programoch obnovy BVP na celom svete a Slovenská republika nie je výnimkou,“ hovorí Oliver Mittelsdorf, viceprezident pre predaj spoločnosti Rheinmetall. „Lynx je synonymom bojovej techniky súčasnosti a budúcnosti. Výber tohto vozidla by znamenal následnú modernizáciu priemyselných kapacít štátu v oblasti pásových systémov pozemných vozidiel. Ak Lynx zvíťazí v slovenskom tendri na BVP, vojaci, velitelia a miestne podniky budú z tohto rozhodnutia profitovať celé desaťročia.“

Kde nájdete Rheinmetall na IDEB 2021?

  • Vnútorný stánok č. 106, hala D
  • Vonkajší stánok č. 101

www.rheinmetall.com