Novinky od: Nunofia s.r.o

Nunofia s.r.o na Bratislavské zberateľské dni prináša nové motívy nulaeurových suvenírových bankoviek a tzv. Love Card:0 Euro Souvenir LADISLAV CHUDÍK

Náklad: 3000 ks (z toho 100 ks so zlatou prítlačou)

Cena: 3,- € / ks

Termín predaja: 7.6.2024

V roku 2024 sme si vydaním 0 eurovky pripomenuli 100 rokov od narodenia Jozefa Krónera. V roku 1924 sa však narodil aj ďalší významný herec a divadelný pedagóg- Ladislav Chudík.

Jeho životná púť započala 27. mája v obci Hronec na Horehroní, dožil sa úctyhodných 91 rokov. Jeho výnimočný talent spojený s divadlom začal v roku 1944, pôsobením v SND. Pre celé Československo sa stal legendou účinkovaním vo viacerých filmoch a seriáloch. Je pozoruhodné, že v televíznom vysielaní pôsobil už od začiatku samotného vysielania na Slovensku. Z výnimočných postáv, ktoré stvárnil, možno spomenúť Primára Sovu v seriáli Nemocnica na okraji mesta, kapitána Dabača z rovnomenného filmu prípadne postavu kráľa v rozprávke Soľ nad Zlato, no bolo ich samozrejme omnoho viac. Pán Chudík pôsobil v divadle a filme až do svojej deväťdesiatky. Krátko na to bohužiaľ ochorel a navždy nás opustil 29. júna 2015.

Autorom motívu 0 Euro Souveniru LADISLAV CHUDÍK je Adrian Ferda.

Autor stvárnil Ladislava Chudíka na vrchole slávy, v období keď ho už všetci poznali z filmového plátna. V ľavej časti sa nachádza historická budova Slovenského národného divadla, v ktorej Ladislav Chudík začínal pôsobiť. Na strane pravej je znázornený portrét Ladislava Chudíka zo začiatkov svojej hereckej kariéry. Cez celé pole 0€ suveníru prechádza filmový pás, ako symbol jeho televíznej a filmovej kariéry.

Vydanie sa bude predávať prostredníctvom výdajného automatu, v ktorom bude možné platiť 1 a 2 € mincami, alebo platobnou kartou.

Vydané bude aj limitované množstvo 100 ks so zlatou prítlačou, ktoré si budú môcť návštevníci veľtrhu náhodne vybrať prostredníctvom lotériového automatu, ktorý bude vydávať 0 eurovky v náhodnom poradí a budú sa v ňom nachádzať rôzne žiadané vydania ako KAREL GOTT, JIŘINA BOHDALOVÁ, či prvé vydanie Múzea SNP.Euro Souvenir 20. VÝROČIE VSTUPU SR DO EU

Náklad: 3000 ks (z toho 100 ks so zlatou prítlačou)

Cena: 3,- €

Termín predaja: 7.6.2024

Prvého mája 2004 Slovenská republika spolu s ďalšími deviatimi krajinami vstúpila do Európskej únie. Tento eurosuvenír má pripomenúť práve tento významný deň, ktorý sa zlatým písmom zapísal do dejín Slovenskej republiky. Vstupom do Európskej únie sme zavŕšili dlhodobé snahy o pripojenie sa k tomuto prospešnému spoločenstvu, ktoré prináša každému obyvateľovi Slovenska veľké množstvo výhod. Prehĺbila sa spolupráca medzi krajinami, pribudla možnosť slobodného cestovania v rámci EÚ, vznikla inštitúcia Erazmu, ktorá umožňuje študentom získavať skúsenosti v zahraničí, prijatím Eura vznikla silnejšia mena zastupujúca viacero členov EÚ a mnoho ďalšieho.

Eurosuvenír sa nestáva len pamiatkou na 20. výročie vstupu Slovenskej republiky do EÚ ale je aj symbolom rozvoja a prosperity našej krajiny z pod Tatier, ktorá sa vďaka tomu posilnila, pričom jej občania získali nové príležitosti a perspektívy pre lepšiu budúcnosť.

Autorom návrhu je Adrian Ferda, podľa ktorého sú z pohľadu symboliky alegorické motívy azda najvhodnejším komunikačnými výtvarno-vizuálnym prostriedkami vôbec.

Práve preto je ústredným motívom mladá žena ako symbol mladej 30 ročnej krajiny. V ľavej ruke drží slovenskú vlajku – čo symbolizuje národnú identitu blízku srdcu, a v pravej racionálnej časti kľúč od EU.

Tiež nie náhodou je postava situovaná od východu na západ aby umocnila celkovú myšlienku. Pozadie bankovky je dotvorené pohľadom na Tatranskú krajinu a schematickú mapu Európy s členskými štátmi EÚ.

Vydanie sa bude predávať prostredníctvom výdajného automatu, v ktorom bude možné platiť 1 a 2 € mincami, alebo platobnou kartou.

Vydané bude aj limitované množstvo 100 ks so zlatou prítlačou, ktoré si budú môcť návštevníci veľtrhu náhodne vybrať prostredníctvom lotériového automatu, ktorý bude vydávať 0 eurovky v náhodnom poradí a budú sa v ňom nachádzať rôzne žiadané vydania ako KAREL GOTT, JIŘINA BOHDALOVÁ, či prvé vydanie Múzea SNP.LOVE CARD

Náklad: 1000 ks

Cena: 4,- €

Termín predaja: 7.6.2024

Tento rok bude na Bratislavských zberateľských dňoch premiérovo predstavený aj LOVE CARD. Nebude to síce prvé slovenské vydanie, ale keďže sa jedná o okrúhly 20. MEDZINÁRODNÝ ZBERATEĽSKÝ VEĽTRH, bude špeciálne s motívom práve Bratislavských zberateľských dní a v špeciálnom limitovanom náklade. Okrem toho bude k dispozícii v stánku Nunofi.sk aj špeciálna príležitostná pečiatka, ktorou si záujemcovia budú môcť bezplatne opečiatkovať vydanie Love Card s motívom Bratislavských zberateľských dní, ale aj akékoľvek iné vydania.

Predaj bude prebiehať prostredníctvom výdajného automatu a platba bude možná len mincami.

S pečiatkou alebo bez pečiatky. Vy si môžete vybrať Love Card akú budete chcieť.

V stánku Nunofi.sk bude k dispozícii originálna a oficiálna pečiatka k okrúhlemu 20. Medzinárodnému veľtrhu Bratislavské zberateľské dni vytvorená pre koncept Love Card. Pečiatku spracoval Adrian Ferda a môžete ju bezplatne použiť aj na opečiatkovanie Euro Souvenirov, pohľadníc, poštových známok, atď.

Náklad nového Love Card, oficiálne vydaného pre 20. Medzinárodný veľtrh Bratislavské zberateľské dni, je len 1000 ks.

V spoločnom stánku s Euro Souvenir Slovensko a Nunofi.sk, si budete môcť navyše zakúpiť aj staršie vydania Love Card, tiež aktuálne a staršie vydania Euro Souvenirov zo Slovenska, Čiech, Maďarska, Poľska aj Ukrajiny.

Čaká na vás tiež množstvo zberateľských potrieb za výhodnejšie veľtržné ceny.