Havlíkova prírodná apotéka

Adventný kalendár 

Nové telové masky

  • Delikatesa

Celonočná telová maska sa postará o absolútnu regeneráciu a dôkladnú výživu každej bunky a pokožku zanechá hodvábne jemnú, hydratovanú a nežne voňavú. S obsahom aktívnej látky Pentavitin®, kyselinou hyalurónovou, ovsom, uhorkovým extraktom a makovým olejom bude vaše telo delikátne hýčkané.

Keď doprajete pokožke výživu a dostatok hydratácie, vaše telo rozhodne nezostane dotykuprosté. Počas spánku prebiehajú regeneračné procesy a vďaka dostatočnej nočnej výžive budete po každom prebudení krajšia.

  • Reinkarnace

Obnova pleťových buniek za 28 dní

Horné vrstvy kože neustále rohovatejú, odumierajú a odlupujú sa. Je to spôsobené tým, že bunky v horných vrstvách pokožky sa postupne viac a viac vzďaľujú od zdroja krvi a živín, takže pozvoľna degenerujú, napĺňajú sa keratínom (rohovinou) a odumierajú. Celá pokožka sa obmení asi za tri týždne. Bunky v spodných vrstvách kože sa neustále delia a vytláčajú staršie bunky k povrchu.

Exfoliáciou (peelingom) viac než 2-násobne urýchlime obnovu pokožky jednoducho tým, že ju zbavíme odumretých vrstiev. Jemné abrazívne čiastočky, enzýmy a organické kyseliny odstránia vrchné vrstvy a odumreté kožné bunky potom jednoducho umyjeme. Naša pokožka bude vďaka peelingu lepšie dýchať, koža pôsobiť sviežo, póry budú viditelne menšie a čistejšie. Zjednotí sa tiež tón našej pokožky a čo je potešujúce, zamedzíme aj zarastaniu chĺpkov po holení a depilácii. Navyše potom pokožka dokáže lepšie vstrebávať živiny a hydratácia je účinnejšia.

Štvorfázový absolútny peeling:

  1. Enzymatický(bromelain) – enzýmy priamo rozpoznajú odumreté bunky a narušia väzby medzi nimi. Jednoducho a prirodzene ich pohltia.
  2. Kyselinový (AKA, AHA) – vďaka pôsobeniu organických kyselín z rastlín dochádza k odstráneniu odumretej kože a zjemneniu povrchu pokožky.
  3. Mechanický(kávové zrniečka) – abrazívne čiastočky obrusujú vrchné vrstvy odumretých kožných buniek, a tak ich odstraňujú.
  4. Mikroexfoliácia(béžový íl) – záverečné zjemnenie v podobe veľmi jemného ílu, ktorý dotiahne exfoliáciu do dokonalosti.
  • Silueta

Celonočná telová maska pre redukciu a prevenciu strií a pre zvýšenie elasticity pokožky. Vhodná ako prevencia vzniku strií alebo pre pokožku, ktorú už trápia existujúce strie. Strie sú bežnou súčasťou našej pokožky. Je mýtom, že sa vyskytujú len u tehotných žien a maminiek. Vznikajú tiež napríklad náhlym rastom, pri rýchlom priberaní alebo športovaní, kedy dôjde k poškodeniu kolagénových a elastínových vlákien v pokožke.

Telová maska Silueta s obsahom aktívnej látky Striover™, Fucocert®, vitamínom E, bambuckým maslom a avokádovým olejom dokáže predísť vzniku strií a zjemniť už vyskytujúce sa strie. Telová maska sa postará o absolútnu regeneráciu a dôkladnú výživu každej bunky a pokožku zanechá hodvábne jemnú, hydratovanú a nežne voňavú.