Incheba Expo Bratislava

RESONANCE OF LIGHT

Výstava: RESONANCE OF LIGHT

Po úspešnej spolupráci na prezentácii ILDA vo Frankfurte nad Mohanom vám AŠOT HAAS prináša spolu so spoločnosťou KVANT vizuálno – interaktívnu výstavu, ktorá spája výtvarné umenie s vedou a technológiou, ktorú Kvant propaguje širokej verejnosti. Samotná výstava je prepojením výtvarných diel realizovaných pomocou najmodernejších technológii a materiálov s prepojením svetla a zvuku.

Ašot Haas patrí k jedným z najúspešnejších autorov svojej generácie. Vo svojich nadčasových dielach spája reálny svet s virtuálnym prostredníctvom nových materiálov a technológií. Kľúčovým pre jeho tvorbu je narábanie s priestorom a jeho premenami, ktoré realizuje súbežne vo výtvarných oblastiach od maľby, grafiky, sochárstva, cez kybernetické a interaktívne umenie až po videoart.

Je nositeľom prestížneho ocenenia Cena Galérie NOVA: Sklo 2007 a víťazom medzinárodného filmového festivalu IFF Bratislava 2006 v kategórii krátkometrážna tvorba za film „MOTHER WIT“. So spoločnosťou KVANT získal 2. miesto na ILDA Awards/Prolight + Sound. Svoje diela prezentoval na početných slovenských a zahraničných výstavách v Európe, Ázii či USA.

Ašot Haas sa narodil v roku 1981 v Moskve a od roku 1989 žije a tvorí na Slovensku. Absolvoval Strednú školu úžitkového výtvarníctva v Bratislave, odbor kameňosochárstvo. V rokoch 2000 – 2007 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave v štyroch ateliéroch – Priemyselný dizajn, Transport dizajn, Sklo, Socha objekt inštalácia.

Firma Kvant vznikla pred 25 rokmi ako výsledok úsilia dvoch zapálených fyzikov. Ich cieľom už od začiatku bola popularizácia vedy a fyziky verejnosti zábavným a interaktívnym spôsobom. V 90. rokoch to bola túžba priniesť školákom učebné pomôcky, s ktorými by fyzikálne javy mali názorne demonštrované. Dnes má Kvant oveľa zaujímavejšie vízie. Dôkazom je už fungujúce centrum Aurélium, na ktorom Kvant výrazne participoval, vývoj zábavno-edukačných zariadení ako je Vedomostný ostrov, realizácia Festivalu Svetla v Bratislave či projekt Kvantarium, ktorý audiovizuálne atraktívnym spôsobom vyzdvihuje fyziku a optiku. Za 25 rokov Kvant získal množstvo ocenení. Môžeme spomenúť dva krát finálové umiestnenie v súťaži Podnikateľ roka či množstvo svetových ocenení ILDA za realizované laser show a technologické riešenia v tomto odvetví, v ktorých počte si drží za posledné 3 roky prvenstvo.

 

Výstava je prístupná denne od 14:00 do 19:00.

Vstupné:  5 eur