Incheba Expo Bratislava

Klasika…alebo 40 rokov s Elánom

Slovenská populárna hudba sa ocitla vo veku dospelosti. To, čo spočiatku v šesťdesiatych rokoch minulého storočia vznikalo v mládežníckych kluboch a neskôr dobilo srdcia fanúšikov hudobných skupín a spevákov, má za sebou niekoľko desiatok rokov úspešného pôsobenia nielen na koncertoch, ale aj v televízii a vo filme. V archívoch, ale aj v pamäti mladých ľudí, ktorí po rokoch dospeli sa uchovali hity svojej mladosti. A o tom je aj pripravovaný koncert venovaný tvorbe jedného z trojice členov skupiny Elán, Jána Baláža.

Ján BALÁŽ, gitarista, spevák a skladateľ, člen slávnej skupiny ELÁN, sa v  roku 2021 dožíva 70 rokov/24.8.1951/. Jeho priatelia sa rozhodli usporiadať pri tejto príležitosti gala koncert za účasti gratulantov. Prichádzajú nielen zo sféry hudby, ale aj divadla, filmu, tanečného umenia a spoločenského života, kde jeho meno rezonuje po desaťročia. Sú zárukou, že aj v roku 2021 dostanú priaznivci slovenskej populárnej hudby darček naplnený spomienkami a dobrou hudbou.

Gala koncert bude pozostávať z vystúpení známych slovenských a českých spevákov a skupín naprieč generáciami, ktorí na pódiu originálnym spôsobom prednesú pesničky hudobníka, skladateľa a speváka Jána Baláža. Okrem známych pesničiek skupiny Elán zaznejú aj skladby, ktoré autor pripravil pre iných spevákov skupiny, ale aj filmové a televízne projekty. Gratulanti zo Slovenska a Česka svoje vystúpenia doplnia aj hitmi z vlastnej tvorby. Mega koncert bude obohatený vizuálnou show, ktorá bude šľahačkou na narodeninovej torte. Bude to jednoducho KLASIKA!