Pridané:

Zóna malých pivovarov a degustácie na Danubius Gastro

Milovníci piva a nevšedných chutí, pozor! Už čoskoro budete môcť spoznať nové druhy „zlatistého moku“, a to na veľtrhu Danubius Gastro, ktorý v Inchebe odštartujeme už 11. apríla spoločne s veľtrhom cestovania ITF Slovakiatour.

V rámci gastronomického veľtrhu bude po prvý raz vytvorená degustačná zóna malých pivovarov, v ktorých sa odprezentuje 10 malých pivovarov zo Slovenska a Česka. Celkovo sa môžete tešiť až na 32 druhov piva, medzi ktorými budú nefiltrované aj nepasterizované ležiaky či vrchne kvasené pivá. V každom zo stánkov stretnete majiteľa pivovaru, alebo sládka, a budete sa môcť dozvedieť viac a pivných štýloch, ktoré nie sú až také známe.

V ponuke budú pivá z pivovarov: Postřižinský pivovar Nymburk, Měšťansky pivovar Kutná Hora, Pivovar Kamenice nad Lipou, Měšťanský pivovar Kojetín, Pivovar Martins, Podklašterní pivovar Urban, Řemeslný pivovar Chomout, Pivovar Urpiner,  a Pivovar Chotěboř. Tešiť sa môžete aj na Jahodový Porter. Piešťanský pivovar Žiwell prinesie svoju novinku – fermetovnú limonádu.

Počas veľtrhu môžete pivá bezplatne degustovať. K dispozícii bude aj možnosť objednať si čapované pivo, prípadne si zakúpiť pivo vo fľašiach.

Príďte si vychutnať nielen pivo, ale ochutnávať aj víno z Podkolibského vinohradu, potraviny a ďalšie nápoje, ktoré prinášajú naši vystavovatelia. Veľtrhy sa konajú v termíne 11. – 14. apríla.