Pridané:

Výstavy Motocykel a Boat Show po pandémii prekonali očakávania

Na obľúbené výstavy Motocykel a Boat Show, ktoré sa v Inchebe konali prvý raz po prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu, od štvrtka 10.3. do nedele 13.3. zavítalo 26 573 návštevníkov. Vzhľadom na náročnú situáciu, ktorou výstavníctvo prechádza, ide o pozitívnu správu a signál, že veľtrhy a výstavy, ktoré sa od marca 2020 nemohli konať (alebo iba vo veľmi obmedzenom režime), sú na ceste k rozsahu a formátu pred pandémiou.

Návštevníci si počas štyroch dní mohli v Inchebe prezrieť nielen motocykle, ale aj trojkolky, štvorkolky, skútre a elektrokolobežky. Stroje viacerých značiek, ktoré záujemcom predstavili predajcovia, doplnila bohatá ponuka motopríslušenstva. Na záujemcov o športy a relax na vode zasa čakali lode, člny, skútre a vybavenia na súbežnej výstave Boat Show.

„Rád by som sa touto cestou poďakoval nielen našim vystavovateľom, ale aj návštevníkom, ktorí na výstavy zavítali. Číslo návštevnosti prekonalo naše očakávania a veríme, že postupne sa vrátime k rozsahu výstav, na aký boli návštevníci zvyknutí do roku 2019, keď sa Motocykel a Boat Show konali naposledy pred pandémiou,“ uviedol výkonný riaditeľ akciovej spoločnosti Incheba Alexander Rozin ml.

Napriek tomu, že výstavy boli menšie než v minulosti, ukázali množstvo exkluzívnych kúskov a výstavných premiér, medzi inými napríklad očakávaný model Jawa Pérák, Brough Superior Lawrence, CCM Spitfire Blackout či Benelli Leoncino 800. Vizuálnym spestrením bola nepochybne sekcia Customs of Slovakia, ktorá návštevníkom ponúkla na mieru upravené motorky a dokonca vozidlá zo 60. – 70. rokov minulého storočia.

Návštevníci si okrem prehliadky mohli otestovať elektrické bicykle v ebajk testovacom centre, vyskúšať jazdu na elektroskútroch od blinkee.city a počas víkendu si bola pripravená jazda na detských motorkách v rámci činnosti Slovenskej motocyklovej federácie.

Na výstave Boat Show bol okrem lode, člnov, skútrov či hydroplánu pripravený bazén na testovanie paddleboardingu.