Pridané:

Výstava Minerály Bratislava rozžiari hlavné mesto

Vzácne minerály, drahokamy, polodrahokamy a fosílie, či už v naturálnej podobe, alebo opracované do nádherných šperkov či komponentov na ich výrobu od 10. do 13. novembra rozžiaria jeseň v hlavnom meste. Návštevníci sa budú môcť inšpirovať a vyberať si z ponuky vystavovateľov zo Slovenska, Bulharska, Česka, Indie, Maďarska, Nemecka a Poľska.

Minerály Bratislava potešia nielen milovníkov prírody, ktorí sa prostredníctvom nerastov budú môcť inšpirovať krásou Zeme a spoznať jej tajomstvá, ale aj milovníkov šperkov a bižutérie.

V portfóliu vystavovateľov nájdu návštevníci handmade šperky s minerálnymi kameňmi a fosíliami; krištáľové, ametystové, citrínové, ruženínové drúzy, obelisky či gule; výrobky zo zlata, striebra, polodrahokamy, exkluzívne šperky, perly, koraly, ako aj profesionálne čističe šperkov, mincí, bižutérie či ezoterických produktov. Zastúpené budú aj výnimočné medaily, plakety a darčekové mince k narodeniu bábätka, svadbe, narodeninám, na Vianoce či Valentína, ako aj ručne vyrábané frivolitkové a drôtené šperky.

Deti, ale aj dospelí si zároveň budú môcť vyskúšať „pranie minerálov“ prostredníctvom špeciálneho stola s cirkulujúcou vodou. K dispozícii budú malé vrecúška naplnené minerálmi, skamenelinami a pieskom, ktoré po prečistení odhalia tie najkrajšie kúsky.

Výstava je ideálnou príležitosťou v predstihu nakúpiť hodnotné vianočné darčeky. Okrem minerálov, drahých kameňov a fosílií bude k dispozícii napríklad aj umenie a staré knihy.

Výstava Minerály Bratislava bude otvorená v dňoch 10. – 13. novembra spoločne s knižným veľtrhom Bibliotéka a výstavou vzdelávania a didaktickej techniky Pedagogika.

Vstupenky sú k dispozícii buď na mieste, alebo v sieti partnera výstavy Predpredaj.sk.