Pridané:

Vianočný lunapark v Bratislave: Dni Vianoc v Inchebe prinášajú oddych od zhonu aj tipy na darčeky od viac ako sto predajcov

Tlačová správa, 1.12.2023

Výber vianočných darčekov pre celú rodinu, tradičné remeslá, chutné špeciality a predovšetkým spomalenie v predvianočnom ošiali – už 34 rokov sú neodmysliteľnou súčasťou bratislavskej zimy Dni Vianoc v Inchebe. Tradičné podujatie, ktoré privíta návštevníkov od 1. do 17. decembra, v tomto roku prináša aj novinku: vianočný lunapark s množstvom kolotočov a zábavných atrakcií pre deti aj dospelých.

Vianočné nákupy pod jednou strechou

Viac ako sto predajcov zo Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska a Talianska na Dni Vianoc v Inchebe prináša rôznorodý výber darčekov a drobností. Originálna móda aj každodenné odevy, kožené a kožušinové kúsky, kozmetika, kabelky, šperky a bižutéria, doplnky do bytu, praktické kúsky a ďalšie zaujímavé výrobky od väčších aj lokálnych výrobcov a predajcov vytvárajú príjemný mix darčekov, z ktorých si vyberie každý.

Tradičné remeslá a handmade víkendy

Tradície sa v dnešnej dobe pomaly vytrácajú a sú o to vzácnejšie a žiadanejšie. Na Dňoch Vianoc v Inchebe môžu návštevníci podporiť remeselníkov a ľudí, ktorí majú radi krásu pôvodnej tvorby. Prekrásne vianočné ozdoby z prírodných materiálov či drôtu, sviečky z voňavého včelieho vosku, čipky, plstené drobnosti a výrobky zo slamy a dreva poskytnú pohľad na zručnosť a dôvtip majstrov zo Združenia cechov historických remesiel. Navyše, počas predĺžených víkendov (1.-3., 8.-10., 15.-17. decembra) sa k remeselníkom a predajcom pridajú aj šikovní a kreatívni tvorcovia s ponukou nádherných, ručne vyrobených „pekností“.

Vianočný lunapark a najlepšia zábava pre deti aj dospelých

Na Dňoch Vianoc v Inchebe na návštevníkov v tomto roku čaká množstvo zábavných atrakcií a kolotočov v interiéri aj exteriéri, ktoré v pešej dostupnosti historického centra prinášajú možnosť oddýchnuť si v predvianočnom zhone a stráviť čas so svojimi blízkymi. Labute, swing tower, autodrom, bobová dráha, detský reťazáčik a detská manéž, ale aj množstvo skákacích hradov a elektrické autíčka a motorky zabavia deti aj dospelých. Navyše, v stanovených časoch budú všetky kolotoče a atrakcie k dispozícii bezplatne (sobota 2.12. a streda 6.12. od 16:00 do 16:30). Chýbať nebude ani Mikuláš, ktorý na Dni Vianoc v Inchebe „prifrčí“ 6.12. na motorke a deťom venuje sladké darčeky.

K dispozícii bude tiež detský kútik so zábavnými aktivitami, kde sa deti budú môcť počas toho, ako dospelí nakupujú. Atmosféru dotvoria tanečné či hudobné vystúpenia: zoskupenie NewSchool Crew návštevníkom predvedie svoju vianočnú choreografiu 9., 15. a 16. decembra vždy o 16:30. Kapela Divosi vystúpi 6., 9. a 10. decembra vždy o 16:00.

Darček pre návštevníkov a vianočná tombola

Na Dňoch Vianoc v Inchebe si návštevníci môžu vychutnať tradičné a chutné vianočné špeciality vo vonkajšej gastrozóne, prípadne si gastronomické výrobky zakúpiť a odniesť so sebou. Každý návštevník s platnou vstupenkou navyše získa pohár vareného vína alebo detského punču grátis. Záujemcovia sa tiež môžu zapojiť do vianočnej tomboly o hodnotené ceny.

Dni Vianoc v Inchebe otvárajú svoje brány už v piatok 1. decembra a potrvajú až do 17. decembra. Hlavným mediálnym partnerom je Zoznam.sk, vstupenky sú k dispozícii na mieste, alebo v sieti Predpredaj.sk. Zmena programu vyhradená.

Otváracie hodiny:

pondelok – štvrtok      11:00 – 18:00

piatok                          11:00 – 20:00

sobota                         10:00 – 20:00

nedeľa                         10:00 – 20:00