Pridané:

Vianoce už klopú na dvere a tradičné Dni Vianoc v Inchebe s nimi

Výber vianočných darčekov pre celú rodinu, tradičné remeslá a rozprávkový svet vďaka drevenému bábkovému divadlu. Dni Vianoc v Inchebe od 1. do 19. decembra sú príležitosťou pripraviť sa na najkrajšie sviatky roka bez stresu a náhlenia.

Tlačová správa 29.11.2022

Kúzelnú atmosféru blížiacich sa vianočných sviatkov, tipy na klasické aj originálne darčeky, krásne handmade výrobky, špeciality na sviatočný stôl aj tradičné remeslá od 1. do 19. decembra prinášajú obľúbené Dni Vianoc v Inchebe. Návštevníci sa môžu tešiť na ponuku sortimentu od stovky výrobcov, predajcov, drobných živnostníkov a remeselníkov zo Slovenska, Česka, Indie, Poľska, Talianska a Tuniska. Každú sobotu navyše spríjemní Drevené divadlo – rozprávkové predstavenie s nádhernými drevenými bábkami.

V ponuke predajcov budú zastúpené napríklad klasické či praktické darčeky ako oblečenie, obuv, doplnky do interiéru, kozmetika, kniha či doplnky pre domácich miláčikov, ale aj krásne a hodnotnejšie darčeky ako kožené výrobky, kožušiny či bižutéria spolu s remeselnými výrobkami – čipkami; plstenými, drôtenými, slamenými, drevenými výrobkami, sviečkami z včelieho vosku a krásnymi prírodnými vianočnými ozdobami. Tie na Dni Vianoc v Inchebe prináša Združenie cechov historických remesiel, ktoré tak poskytne pohľad na zručnosť a dôvtip majstrov remeselníkov. Ponuku doplnia lákavé špeciality na vianočný aj predvianočný stôl.

Víkendy budú navyše patriť handmade tvorcom a dizajnérom, ktorí sa pochvália krásnymi, originálnymi a hodnotnými ručne vyrábanými drobnosťami a predmetmi. Keďže k Vianociam neodmysliteľne patria rozprávky, návštevníkov každú sobotu (teda 3.12., 10.12., 17.12.) vždy o 15:00 privíta rozprávkové drevené bábkové divadlo. Milý a farebný príbeh o čertovi a Kači návštevníkov zabaví v podobe, ako ho hrávali starí bábkari pred storočiami. Predstavenie trvá 50 minút a končí sa veľkou tancovačkou detí. Deti, ale aj rodičia sa dozvedia, prečo práve bábkové divadlo bolo zapísané do zoznamu UNESCO. Ručne vyrezávané drevené marionety vyvolajú závan nostalgie a vianočnú atmosféru.

Dni Vianoc v Inchebe štartujú 1. decembra a potrvajú až do 19. decembra. Vstupenku v cene 2 eurá si návštevníci môžu zakúpiť buď v pokladni výstavno-kongresového centra, alebo v sieti partnera Predpredaj.sk. So vstupenkou sa na mieste môžu zapojiť do žrebovania o zaujímavé ceny, ktoré do súťaže venujú vybraní predajcovia. Deti do 6 rokov majú vstup zadarmo.