Pridané:

Veda netradične a Festival vedy a techniky AMAVET

Máte radi vedu a techniku? Ak áno, Národné centrum pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti pri Centre vedecko-technických informácií SR a občianske združenie AMAVET si pre vás aj tento rok pripravili dve zaujímavé podujatia s množstvom zážitkov z vedy a techniky, ako ich nepoznáteInteraktívnu výstavu VEDA NETRADIČNE a Festival vedy a techniky AMAVET 2019 (FVAT) . Obe podujatia sú už  tradičnou súčasťou Týždňa vedy a techniky na Slovensku (TVT) a tento rok sa uskutočnia 7. a 8. novembra 2019 v priestoroch výstaviska Incheba Expo Bratislava počas knižného veľtrhu BIBLIOTÉKA  v čase od 9.00 do 19.00 hod.

Aktuálny ročník výstavy VEDA NETRADIČNE bude patriť mladým vedeckým talentom, zoznam interaktívnych stánkov ako aj všetky ďalšie informácie o podujatí nájdete na stránke www.tyzdenvedy.sk.

22. ročník Festivalu vedy a techniky AMAVET 2019 so sloganom „ZREALIZUJ SVOJ NÁPAD“  bude opäť oslavou a prezentáciou najlepších vedátorských projektov z oblasti vedy a techniky, ktoré postúpili z krajských kôl na celoslovenské finále v Bratislave.  Víťazi celoslovenského finále FVAT AMAVET získavajú postup na prestížne svetové a európske prehliadky a súťaže, kde každoročne zaznamenávajú vynikajúce výsledky. Viac informácií o festivale nájdete na stránke www.festivalvedy.sk.

*Vstup na obe podujatia je podľa platného cenníka pre veľtrh Bibliotéka.