Pridané:

Ocenenia veľtrhu IDEB Defence&Security

Počas slávnostného programu v prvý deň medzinárodného veľtrhu obrannej a bezpečnostnej techniky IDEB Defence&Security boli udelené ocenenia veľtrhu vybraným exponátom prihláseným do súťaže.

Ocenenia PRIX IDEB Defence&Security vystavovateľom odovzdali výkonný riaditeľ Incheba, a.s., Alexander Rozin ml. a František Ušák, predseda hodnotiteľskej komisie. Ocenenie získali nasledujúce exponáty:

VÝROBCA:                  Airvolute

Názov EXPONÁTU:     DISCOVERY Stribog AI

Airvolute Discovery Stribog AI je dronová platforma vybavená procesom pre umelú inteligenciu, ktorý umožňuje dronu autonómne plniť misie aj v priestore so silným elektromagnetickým rušením. Vďaka režimu SWARM zároveň umožňuje autonómnu spoluprácu viacerých dronov pri zabezpečovaní jednej úlohy. Táto platforma má potenciál zmeniť spôsob, akým sa vykonávajú úlohy prieskumu, monitorovania a boja.

 

VÝROBCA:                  Aliter Technologies

NÁZOV EXPONÁTU:   AT10402 TAKTICKÝ SERVER

Taktický server spoločnosti Aliter Technologies je zodolnený počítač postavený na platforme Intel. Vďaka tomu, že spĺňa požiadavky normy MIL-STD 810 je určený pre mobilné a nasaditeľné systémy, ktoré požadujú veľký výpočtový výkon pri zachovaní vysokej spoľahlivosti, malých rozmerov a požiadaviek na pasívne chladenie. Server je teda ideálnym riešením pre potreby ozbrojených zložiek.

VÝROBCA:                  Elektrotechnický Výskumný a Projektový Ústav

NÁZOV EXPONÁTU:   Frekvenčný menič – energokontajner

Frekvenčný menič SSFC300 vyvinutý Elektrotechnickým výskumným a projektovým ústavom je komplexným zariadením určeným na konverziu siete 50 Hertz na 60 Hertz a naopak, s celkovým výkonom 300 kilo volt-ampérov. Menič je umiestnený v ISO kontajneri, ktorý zabezpečuje jednoduchú, manipuláciu a vysokú odolnosť voči prostrediu. Zariadenie tak ponúka jednouchú možnosť zabezpečenia napájania pre rôzne typy spotrebičov v poľných podmienkach.

Cenu GRAND PRIX IDEB Defence&Security odovzdali výkonný riaditeľ Incheba, a.s., Alexander Rozin ml., František Ušák, predseda hodnotiteľskej komisie a Michal Homza, národný riaditeľ pre vyzbrojovanie:

VÝROBCA:                  Konštrukta – Defence

NÁZOV EXPONÁTU:   Samohybný delostrelecký systém BIA 6 x 6

Samohybný delostrelecký systém BIA od spoločnosti Konštrukta Defence je kompaktný delostrelecký systém určený na podporu pozemných síl na bojisku. Systém je vybavený automatickým nabíjaním a umožňuje efektívnu streľbu priamym aj nepriamym spôsobom mierenia. Húfnica je osadená na podvozku TATRA a vybavená kanónom kalibru 155 mm. BIA 6×6 je moderný autonómny delostrelecký systém, ktorý zahŕňa celý rad inovatívnych funkcií, prospievajúcich  k jeho výkonu na bojisku.