Pridané:

Obľúbené výstavy Motocykel a Boat Show sa vracajú do Incheby

Po prestávke spôsobenej pandémiou sa do bratislavskej Incheby vracajú obľúbené výstavy Motocykel a Boat Show. Od 10. do 13. marca návštevníkom predstavia nielen motocykle, ale aj trojkolky, štvorkolky, skútre a elektrokolobežky, ktoré doplní motopríslušenstvo vrátane oblečenia, obuvi a služieb. Zároveň nebude chýbať ponuka lodí, člnov, skútrov a vybavenia pre vodné športy a relax.

Motocykel a Boat Show sa naposledy uskutočnili v roku 2019 a odvtedy ich usporiadanie neumožňovali protipandemické opatrenia. Napriek tomu, že práve pre pandémiu  budú výstavy v porovnaní s predchádzajúcimi ročníkmi menšie, ponúknu množstvo zaujímavých kúskov, ktoré stojí za to vidieť.

Jedinečné motorkárske kúsky

Spoločnosť MR 43 na Motocykel prinesie hneď niekoľko exkluzívnych strojov. Jedným z nich bude model Pérák značky Jawa, ktorá na Slovensku v posledných rokoch zažíva renesanciu. Priaznivci týchto motocyklov sa môžu tešiť aj na kompletný modelový rad pre rok 2022. Fanúšikovia motokrosu a cestných pretekov určite ocenia model Spitfire Blackout britského výrobcu motocyklov CCM. Neuveriteľne ľahký model Vyrus 986 (iba 145 kg) ponúka veľké množstvo náhradných dielov a doplnkov, aby si ho každý mohol nakonfigurovať podľa vlastných preferencií. Zrejme najluxusnejším kúskom však bude najnovší model výrobcu Brough Superior – Lawrence, ktorý posúva storočnú značku motoriek do 21. storočia. Jeho elegantné línie sú navrhnuté podľa krivky dýk, ktoré nosili beduíni za svojimi opaskami. Spracovanie a prestíž značky odráža aj cena, ktorá prevyšuje 70 000 eur.

Ďalší z vystavovateľov, Bikers Centrum Trnava pri príležitosti 25 rokov od svojho založenia prinesie na výstavu motocykle, motorové stroje, štvorkolky, skútre (cestné, vodné aj snežné) značiek Honda, Yamaha a Kawasaki. Lákadlom budú určite aj špeciálne tuningové kúsky, ktoré spoločnosť vytvorila od svojho vzniku vrátane motorky na mieru pre rapera Rytmusa.

Autorizovaný predajca značiek Benelli a CF Moto – firma HIM motoshop – predstaví očakávané novinky pre rok 2022.

Customs of Slovakia v americkom štýle

K výstave Motocykel už neodmysliteľne patrí sekcia Customs of Slovakia, ktorá prináša motorky vyrobené a upravené na mieru. Fanúšikovia silných strojov na jednej stope sa tento rok môžu tešiť na prierez americkou motocyklovou graffiti kultúrou, ale aj na niekoľko vystavených vozidiel zo 60. – 70. rokov minulého storočia.

Po meste slobodne a ekologicky

Rozhodnutia v oblasti dopravy majú veľký vplyv na životné prostredie. Výstava Motocykel predstaví službu blinkee.city, ktorá ponúka rýchly a zelený spôsob prepravy v mestskej premávke. V Bratislave navyše chystá rozšírenie svojej flotily elektroskútrov až na 180 kusov. Výhody elektromobility si záujemcovia budú môcť preveriť v e-bike testovacom centre.

Motorky aj pre deti

Slovenská motocyklová federácia si pre detských návštevníkov prichystala ukážky jazdeckej zručnosti členov juniorskej akadémie. Deti si zároveň budú môcť s inštruktormi vyskúšať jazdu na detských motorkách.

Boat Show aj s hydroplánom

Nielen lode, ale aj člny, skútre a dokonca hydroplán vrátane výstroja  a doplnkov pre vodné športy a relax ukáže súbežná výstava Boat Show. Záujemcovia o paddleboarding si zasa budú môcť otestovať rôzne dosky v pripravenom bazéne.

Výstavy Motocykel a Boat Show sa konajú v dňoch 10. – 13. marca 2022, od štvrtka do soboty od 10:00 do 18:00, v nedeľu od 10:00 do 17:00. Na základe aktuálnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva je účasť na výstavách možná pre všetkých záujemcov (v režime základ), pričom v platnosti zostáva povinnosť mať prekryté horné dýchacie cesty respirátorom.

Zmena vystavených modelov vyhradená.