Pridané:

Najväčší slovenský zberateľský veľtrh privítal takmer 7 tisíc návštevníkov

Bratislavské zberateľské dni, ktoré sa v Inchebe konali 3. a 4. júna, privítali takmer 7 tisíc záujemcov o poštové známky, listy, pohľadnice, mince, odznaky, samolepky, rôzne figúrky, knihy, minerály, starožitnosti či umenie. Tie návštevníkom počas dvoch dní ponúkali predajcovia až z 15 krajín. Záujem, ktorý najväčší slovenský zberateľský veľtrh vyvolal, dokazuje, že zberateľstvo je stále obľúbený koníček a dokonca aj profesia množstva ľudí.

Aj počas uplynulého ročníka vzbudil obrovskú pozornosť predovšetkým predaj nulaeurových suvenírových bankoviek. S cieľom zakúpiť si ich medzi prvými čakali niektorí návštevníci v rade už deň pred otvorením veľtrhu. Bankovka bola tento rok dostupná v dvoch nových motívoch, pričom náklad každému motívu bol limitovaný len na 3 tisíc kusov (oproti 5 tisícom v minulých rokoch).

Bratislavské zberateľské dni okrem širokej ponuky zberateľských exponátov priblížili aj filatelistické zaujímavosti. Návštevníci sa napríklad mohli dozvedieť viac o najvzácnejších československých a slovenských známkach zo zbierok slovenských zberateľov. Nechýbala ani tradičná sekcia minerálov, no na svoje si prišli aj zberatelia umenia alebo starožitností.

Veľkou pridanou hodnotou bola možnosť využiť bezplatné odborné poradenstvo v oblasti zberateľskej činnosti poštových známok, mincí, papierových platidiel, podielových listov a certifikátov pod záštitou Slovenskej numizmatickej spoločnosti a Zväzu slovenských filatelistov pri SAV (pobočka Bratislava).