Pridané:

21. ročník medzinárodnej súťaže "Memoriál Vladimíra Ružičku" SCHODY 2020

Hasičský a záchranný útvar hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy v spolupráci so Športovým klubom HZÚ Bratislava a Krajským riaditeľstvom Hasičského a záchranného zboru v Bratislave zorganizoval v piatok 21. augusta 2020 v poradí už 21. ročník medzinárodnej súťaže „Memoriál Vladimíra Ružičku“ SCHODY 2020. Súťaž sa uskutočnila v priestoroch administratívnej budovy Incheby v Bratislave. Dvojčlenné skupiny hasičov ustrojených v kompletnom zásahovom odeve s použitím autonómnych dýchacích prístrojov si zmerali svoje sily v čo najrýchlejšom výstupe do 17-teho nadzemného podlažia.

Memoriál Vladimíra Ružičku „SCHODY“ organizujú bratislavskí hasiči od roku 1998 ako pamiatku na svojho kolegu, ktorý tragicky zahynul v roku 1997 pri výkone svojho povolania ako zamestnanec Mestského požiarneho zboru Bratislava.

Na súťaži sa tento rok zúčastnilo 41 súťažiacich dvojíc zo Slovenska a Českej republiky. Na prvom mieste sa umiestnili Radovan Gajarský a Miroslav Adamec z DHZ Kátlovce s časom 2:36:72, druhé miesto obsadili Pavel Kouřík a Petr Smilek z TFA Czech Team s časom 2:38:11 a na treťom mieste skončili Šimon Horečný a Maroš Bošeľa z HaZÚ BA a DHZ Polomka s časom 2:45:50.

Všetkým srdečne gratulujeme.