Pridané:

Medzinárodný veľtrh obrannej techniky IDEB zaujal nielen odborníkov, ale aj širokú verejnosť

V piatok 27.8. sa v Inchebe skončil medzinárodný veľtrh obrannej techniky IDEB, ktorý predstavil technológie a produkty obranného a zbrojárskeho priemyslu zo 17 krajín. Veľtrh, ktorý je jedinečnou platformou pre prezentáciu, ale aj nadväzovanie a posilňovanie obchodných kontaktov na domácej i medzinárodnej úrovni, zaujal odbornú, ale aj širokú verejnosť, a to nielen vďaka vystavenej technike, ale aj vďaka akčným dynamickým ukážkam.

Odbornými garantmi IDEBu boli Ministerstvo obrany SR a Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu SR, a partnerom koncern Lockheed Martin.

 

IDEB v stredu 25.8. počas slávnostnej ceremónie, na ktorej sa zúčastnilo 11 zahraničných delegácií a vysokých politických predstaviteľov, spoločne otvorili predseda vlády SR Eduard Heger, minister obrany SR Jaroslav Naď, náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Daniel Zmeko a generálny riaditeľ Incheby Alexander Rozin. Slávnostné otvorenie bolo sprevádzané aj nízkym preletom leteckej techniky nad Inchebou – konkrétne mohli prítomní hostia vidieť dopravné lietadlo C27J Spartan a dve taktické cvičné lietadlá L39Albatros.

 

Veľtrh počas troch dní predstavil hneď niekoľko noviniek a zaujímavých exponátov.

Spoločnosť Lockheed Martin, partner veľtrhu IDEB, zaujala simulátorom stíhačky F-16 Fighting Falcon.

Návštevníci z radov odborníkov aj širokej verejnosti ocenili aj dynamické ukážky, v rámci ktorých sa počas všetkých troch dní predstavilo veliteľstvo síl pre špeciálne operácie s novou technikou ako štvorkolky či vrtuľník. Nechýbali ani ukážky Vojenskej polície.

 

Počas IDEBu boli rovnako udelené tradičné ocenenia Prix a Grand Prix IDEB najlepším z exponátov, ktoré jednotlivé spoločnosti mohli prihlásiť do hodnotenia.