Pridané:

Maďarsko – čestný hosť knižného veľtrhu Bibliotéka

Historicky prvým čestným hosťom blížiaceho sa knižného veľtrhu Bibliotéka, ktorý sa uskutoční od 7. do 10. novembra, bude Maďarsko. Vďaka tomu sa môžete tešiť na zaujímavé prezentácie súčasnej maďarskej prózy a poézie, filmové projekcie, diskusie o pripravovaných literárnych počinoch a stretnutia so zaujímavými osobnosťami – medzi nimi nebude chýbať napríklad laureátka Ceny EÚ za literatúru Edina Szvoren. Maďarsko ako čestný hosť Bibliotéky prináša napríklad aj interaktívny program o významnom maďarskom básnikovi 19. storočia Petőfim – pre všetkých návštevníkov od 14 do 99 rokov, interaktívny program pre deti s ilustrátorkou publikácie Zvieracia nemocnica na Obväzovej ulici, prezentáciu antológie súčasnej maďarskej poézie v prekladoch do slovenčiny a mnoho ďalších literárnych zaujímavostí, ktoré stoja za návštevu.

Vašu pozornosť by sme radi upriamili aj na Györgya Dragomána, jedného z najvýznamnejších súčasných maďarských autorov, ktorý bude hosťom Bibliotéky spolu s jeho manželkou, autorkou poézie a prózy Annou Szabó T.; Gábora Zoltána – autora románu odhaľujúceho doteraz neznámu tvár fašizmu, alebo Istvána Kerékgyártóa, ktorý je okrem iného scenáristom slovenského filmu Casino.sk.

Pri príležitosti čestného hosťovania na Bibliotéke spoznáte aj preklady maďarskej literatúry, ktoré boli realizované špeciálne pri tejto príležitosti.

Okrem sprievodných programov na Bibliotéke sa môžete tešiť aj na podujatia v širšom centre Bratislavy. Najunikátnejším z týchto programov bude koncert skupiny Rájátszás, ktorej členovia patria medzi najvýznamnejších súčasných maďarských hudobníkov a autorov.