Pridané:

Kulinárske exhibície a varenie/pečenie naživo

Máte radi dobré jedlo, chcete sa zdokonaliť vo varení a pečení, spoznať nové potraviny, alebo plánujete vybaviť svoju gastroprevádzku? Ak odpovedáte áno, nemali by ste od 11. do 14. apríla chýbať na gastronomickom veľtrhu Danubius Gastro, ktorý ponúkne široké portfólio produktov a služieb pre gastronomické prevádzky, ale aj množstvo chutných a voňavých zážitkov pre každého milovníka dobrého jedla.

Tento rok sa môžete tešiť nielen na ponuku potravín a nápojov od tradičných aj nových vystavovateľov, ale tiež na voňavý a farebný sprievodný program plný varenia a pečenia naživo a degustácií.

Hneď v prvý deň, štvrtok 11. apríla o 10:00, odštartuje súťaž vo varení Slovakia Gastro junior CUP 2023/2024, v ktorej si „zmerajú sily“ mladí kuchári a celý piatok bude pre zmenu patriť cukrárom. Ak chcete zlepšiť svoje kuchárske či cukrárske umenie, nemali by ste zmeškať ani sobotňajšiu live cooking show a prezentáciu známych osobností slovenskej a českej gastronómie. Vojto Artz, Gabo Kocák, finalisti Bocuse d´OR 2025 a ďalší profesionálni kuchári naživo predvedú svoje umenie. Ak niekedy neviete, čo variť, na veľtrhu si môžete pozrieť ukážky prípravy jedál z rôznych surovín ako napríklad sumček africký, bryndza alebo čerstvý smotanový syr. Samozrejme, ukážky budú spojené aj s ochutnávkami.

Máte doma malého kuchára či kuchárku? Zoberte ich so sebou, aby sa predviedli aj pred ostatnými! Na nedeľu 14. apríla je totiž okrem iného pripravené varenie s deťmi. Popoludní si zasa môžete zasúťažiť a otestovať si svoje gastronomické zručnosti.

ZÓNA MALÝCH PIVOVAROV

Malé remeselné pivovary sú v kurze nielen vo svete, ale aj na Slovensku a nezávislé pivovarníctvo sa stáva čoraz populárnejším. Pre fajnšmekrov, ktorí ocenia nové chute, bude na veľtrhu Danubius Gastro k dispozícii zóna malých pivovarov zo Slovenska a Česka. V každom zo stánkov budete môcť stretnúť buď majiteľa pivovaru, alebo sládka, a degustovať ležiaky, „kyseláče“, nefiltrované, nepasterizované a vrchne kvasené pivá. Pili ste už jahodové pivo? Aj také budete môcť na veľtrhu ochutnať.

Na svoje si však prídu aj priaznivci vína, a to vďaka ochutnávkam rôznych odrôd z Podkolibského vinohradu.

Harmonogram sprievodných programov nájdete tu: Sprievodný program