Pridané:

ITF Slovakiatour: závan voľnosti a relaxu

Zaujímavé turistické miesta, známe aj menej známe lokality, prezentácie prírodných krás, tradícií, folklóru aj rady pre bezproblémové cestovanie prináša do Incheby medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour. Svoju ponuku počas štyroch dní predstavia nielen zastúpenia krajín, ale aj regiónov, organizácií cestovného ruchu, cestovných kancelárií aj samostatných subjektov pôsobiacich v turizme. Veľtrh má v tomto roku dvoch partnerov – národnú organizáciu pre podporu a propagáciu cestovného ruchu SLOVAKIA TRAVEL, a Košický samosprávny kraj v spolupráci s Košice Región Turizmus.

Dovolenka na Slovensku

Počas pandémie bolo cestovanie mimoriadne náročné a mnoho ľudí radšej uprednostnilo pobyt vo vlastnej záhrade či na chalupe. Hoci s výrazným zlepšením situácie cestovanie opäť ožíva, mnoho ľudí z opatrnosti uprednostňuje dovolenku na Slovensku.

Jeden z partnerov veľtrhu, národná organizácia pre podporu a propagáciu cestovného ruchu SLOVAKIA TRAVEL, si vo svojej expozícii pripravila propagáciu Slovenska ako atraktívnej turistickej destinácie vhodnej na celoročný oddych. Návštevníci spoznajú „stálice“ slovenského cestovného ruchu, napr. pamiatky UNESCO, slovenské kúpele, historické mestá, najvýznamnejšie hrady a zámky, zážitkový cestovný ruch a ďalšie atrakcie, ale aj menej známe a netradičné lokality. V expozícii bude mať premiéru nová komplexná publikácia o Slovensku, ktorú si návštevníci budú môcť prezrieť v digitálnej podobe.

Košický samosprávny kraj v spolupráci s Košice Región Turizmus si pre návštevníkov prichystal expozíciu v podobe Kraja sveta a rozprávkovej krajiny Haravara. Jej súčasťou bude aj fotokútik s maskotmi, ochutnávka vín z tokajskej vinohradníckej oblasti, prezentácia sladkostí od lokálneho výrobcu či živá socha. Interaktívnou súčasťou prezentácie turistických možností bude aj reálna sedačka lanovky na Geravy, na ktorú si budú môcť návštevníci reálne sadnúť a vďaka virtuálnej realite získajú pocit, akoby sa na lanovke reálne viezli.

Zaujímavé turistické destinácie predstaví aj Severovýchod Slovenska. V ponuke vystavovateľov nebudú chýbať obľúbené slovenské kúpele (Bardejovské kúpele, Kúpele Brusno, Kúpele Dudince, Kúpele Lúčky, Kúpele Trenčianske Teplice, Kúpele Vyšné Ružbachy, Liečebné termálne kúpele Sklené Teplice), ktoré v nadväznosti na pandémiu ponúkajú aj tzv. postcovidové pobyty.

Blízke krajiny aj exotika

Na veľtrhu bude mať silné zastúpenie susedná Česká republika, a to prostredníctvom viacerých krajov (Plzenský, Moravskoslezský, Stredočeský, Jihočeský a Zlínsky). Zo susedných krajín sa návštevníkom ďalej predstaví Rakúsko.

Destinácie pre cestovateľov s túlavými topánkami a tých, ktorí túžia po nečakaných dobrodružstvách aj oddychu, priblíži zastúpenie Belehradu a Vojvodiny. Možnosti pre trávenie dovolenky nielen pri mori zasa prinesú slovenské aj zahraničné cestovné kancelárie. Nebude chýbať ani exotika – vďaka veľtrhu si návštevníci môžu naplánovať oddych na slnkom zaliatych Maledivách.