Pridané:

ITF Slovakiatour - cestovateľské destinácie pod jednou strechou

Tlačová správa

Množstvo tipov na nezabudnuteľné cestovateľské zážitky, zaujímavé turistické destinácie a inšpirácie na cestovateľské dobrodružstvá od štvrtka 20. apríla prináša medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour. Svoju ponuku počas štyroch dní, do nedele 23. apríla, predstavia nielen zastúpenia krajín, ale aj regiónov, organizácií cestovného ruchu, cestovných kancelárií aj samostatných subjektov pôsobiacich v turizme. Na návštevníkov čaká viac ako 50 vystavovateľov z ôsmich krajín (Slovensko, Česko, Chorvátsko, Litva, Maďarsko, Maroko, Poľsko, Rakúsko).

Slovensko – blízke a prekvapivé

Slovensko je plné možností na strávenie kvalitnej dovolenky. Návštevníkov o tom príde presvedčiť nielen národná organizácia na podporu a propagáciu cestovného ruchu SLOVAKIA TRAVEL, ale aj zastúpenia viacerých krajov (Nitra, Prešov, Košice). Záujemcovia budú môcť spoznať zaujímavé miesta, ktoré môžu navštíviť nielen počas dlhšej dovolenky, ale napríklad aj počas víkendu. Slovensko vyniká aj kvalitou kúpeľov, ktoré budú môcť záujemcovia na veľtrhu spoznať bližšie (Brusno, Trenčianske Teplice, Turčianske Teplice, Lúčky, Sliač).

Novinkou bude účasť Vojenských lesov a Lesov SR. Vinári z Malokarpatskej vínnej cesty pre zmenu prevedú návštevníkov jednou z najznámejších vinárskych oblastí na Slovensku. Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr poskytne záujemcom potrebné informácie pred vycestovaním do zahraničia alebo pred dovolenkou organizovanou cestovnou kanceláriou či agentúrou.

Na skok za hranice aj do exotiky

Česká centrála cestovného ruchu – CzechTourism návštevníkom priblíži najaktuálnejšie tipy, kam za hranicami vyraziť za kultúrou, pamiatkami a zážitkami. Gurmánska turistika, príroda či zdravý životný štýl sú možnosti, ktoré záujemcom odprezentuje zastúpenie viacerých krajov (Moravskoslezský, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký, Plzenský). Zo susedných krajín ďalej nebudú chýbať Maďarsko, Poľsko a Rakúsko.

Medzi cestovateľskú klasiku už dlhodobo patrí dovolenka v Chorvátsku.  Návštevníci sa môžu tešiť aj na exotickejšie Maroko, alebo na prezentáciu krás – pre mnohých neznámej cestovateľskej destinácie – Litvy.

Spoločne s veľtrhom cestovného ruchu sa v Inchebe bude konať aj veľtrh gastronómie Danubius Gastro, ktorý predstaví vybavenie pre segment HoReCa, nové potraviny, nápoje, služby a gastronomické trendy. Bratislavský Autosalon zasa prináša automobilové novinky, výstavné premiéry a prehliadku karavanov.

Partnermi veľtrhu sú Zoznam.sk, PravéSlovenské.sk a iBratislava.sk.

Vstupenka v cene 8 eur (zľavnená 6 eur) platí na všetky tri podujatia zároveň.

Podrobnejšie informácie sú zverejnené na www.incheba.sk.