Pridané:

Hugo Sníček, Websterovci či Očko Špehúň. Knižný veľtrh Bibliotéka ponúka deťom fantastický štvordňový program

Hľadáte zaujímavý, poučný a zábavný program pre svoje deti? Práve ste ho našli: poznačte si do kalendára termín 9. – 12. november, keď sa v bratislavskej Inchebe koná už 30. ročník medzinárodného knižného veľtrhu Bibliotéka.

Ten bude počas štyroch dní doslova nabitý knižnými novinkami, debatami, prezentáciami, stretnutiami s obľúbenými spisovateľmi, krstami a autogramiádami. A ako vždy, veľká časť programu je venovaná deťom – lebo lásku ku knihám treba budovať odmalička.

Na čo všetko sa môžete tešiť?

Hneď vo štvrtok 9.11. o 9:00 Hugo Sníček na pódiu IKAR vyspovedá svojich kolegov z televízie, zistí čo majú nové a samozrejme zaspieva aj zarapuje. Dúhalka, princezná z krajiny za Dúhou, prinesie deťom opäť veľa zábavy, ako aj poučných príbehov. Unikátny Braňo Jobus odštartuje program na pódiu Vydavateľstva Slovart o 9:30 so svojím Ultra nechutným komandom v jedinečnom predstavení plnom humoru a hudby. O 11:30 sa na pódiu Albatros Media bude besedovať o knižnej sérii O princeznej Eleanore s autorom Petrom Nagyom. Hudobno – edukačný program o zdravom stravovaní Hamko-Mňamko o 14:00 ukáže deťom (2-6 rokov), aké jedlo je zdravé a chutné.

Hugo Sníček do Incheby zavíta aj v piatok 10.11. opäť od 9:00. Nasledovať bude pásmo zábavných súťaží a kvízov, ktoré deti presvedčí o tom, že čítanie je veľká zábava. Čo robiť, keď zavrú školu? No predsa hľadať Tarzanky a škriatkov! O svojej novej knihe príde porozprávať bestsellerová Zuzana Štelbaská (Albatros Media, 10:30). Na pódiu Slovart sa o 11:00 môžete tešiť na diskusiu s Vandou Rozenbergovou, jednou z autoriek známych Websterovcov, o najnovšom pokračovaní príbehov pavúčej rodinky, ktorá všetko rieši s humorom, láskavosťou a so štipkou pavúčieho šťastia.

Chceli by ste radšej prísť cez víkend? Nech sa páči: knižný program pre deti je tu aj počas soboty a nedele. Nenechajte si ujsť napríklad nakrúcanie populárnej relácie Knihy od stonožky a zoznámte sa s najnovšími prírastkami z edície Stonožka od vydavateľstva IKAR. Do pozornosti dávame aj rozprávanie o tvorbe kníh pre deti s autorkou známej detskej série o Troch kamošoch Babčou Kardošovou, alebo príbehy úspešných slovenských športovcov Petry Vlhovej a Mareka Hamšíka, ktoré deti pobavia a inšpirujú. Zvieratkovo-Najdúšikovia je zasa edukačno-poetický program plný skutočných príbehov o zvieratkách. Deti sa naučia, ako sa o ne starať a ako zvieratkám neubližovať.

Starší školáci cez víkend určite ocenia FantáziaFEST – celá sobota bude na jednom z pódií venovaná práve fantastickej literatúre.

Programy, ktoré spomíname, sú len čiastkový výber z toho, čo deti na Bibliotéke v bratislavskej Inchebe čaká. Kompletný harmonogram, ktorý toho obsahuje oveľa viac, nájdete na https://bit.ly/3QBNQ0V.

Neváhajte a príďte stráviť príjemný jesenný čas v spoločnosti kníh.