Pridané:

Danubius Gastro - chute, vône a farby

Tlačová správa

Nové potraviny, nápoje a víno, ale aj technika a zariadenie pre segment HoReCa a k tomu varenie a pečenie naživo s profesionálmi, prezentácie a ochutnávky. Medzinárodný veľtrh gastronómie Danubius Gastro prináša nielen široké portfólio produktov a služieb pre gastronomické prevádzky, ale aj množstvo chutných a voňavých zážitkov pre každého milovníka dobrého jedla. Návštevníkom sa od 20. do 23. apríla predstaví 150 vystavovateľov zo siedmich krajín (Slovensko, Česko, Dánsko, Maďarsko, Poľsko, Taliansko, USA).

Platforma pre profesionálov

Danubius Gastro je dlhodobo uznávaným podujatím a dôležitou platformou pre prezentáciu trendov a noviniek v segmente gastronómie. Vďaka účasti významných značiek, ale aj menších spoločností a živnostníkov veľtrh prináša komplexnú prehliadku súčasných trendov. Ponuka pre segment HoReCa zahŕňa najmä chladiacu a mraziacu techniku a kontajnery, pekárske pece a konvektomaty, sporáky, baliace stroje a obalové materiály, zariadenia pre rýchle občerstvenie a nábytok do gastro prevádzok.

Techniku a zariadenie dopĺňa ponuka mliečnych, pekárskych a cukrárskych výrobkov, zmrzlín, výrobkov z mäsa a rýb, korenín a prísad do jedál, ďalších surovín a polotovarov, kávy, vína a alkoholických nápojov.

Kuchárske exhibície a varenie naživo

Neoddeliteľnou súčasťou veľtrhu je sprievodný program plný chutí, vôní a farieb. Prvý deň, štvrtok 20.4. o 9:00, odštartuje súťažou kuchárov juniorov pod hlavičkou Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov. V piatok 21.4. o 9:00 si svoje sily pre zmenu zmerajú cukrári juniori. Vo štvrtok 20.4. a v piatok 21.4. vždy o 11:00 a o 14:00 návštevníkov v Inchebe privíta víťazka relácie Pečie celé Slovensko 2, Lucia Gyenesová, ktorá predvedie svoje pekárske umenie.

Na sobotu 22.4. od 11.00 do 13:00 je pripravená skvelá exhibícia v podaní dvojice Vojto Artz a Lukáš Guzman, ktorá nesie názov „Big Pan“. Hneď potom, o 14:00, nasleduje šéfkuchár Daniel Melicherík, ktorý bude variť s deťmi pre deti návštevníkov. Sobota 22.4. od 16:30 bude patriť aj degustácii naslepo, ktorú organizuje Slovenský zväz kuchárov a cukrárov. Návštevníci sa budú môcť presvedčiť o tom, že spoznávanie chutí so zaviazanými očami môže byť nielen poriadna zábava, ale najmä výzva. Kompletný sprievodný program je zverejnený tu.

Danubius Gastro Wine Champion

Aktuálny ročník Danubius Gastro prináša zaujímavú novinku pre priaznivcov kvalitných vín. Každý návštevník veľtrhu (od 18 rokov) sa bude môcť na základe degustácií hlasovať o najlepšie víno v 4 kategóriách: biele, ružové, červené, slovenský novošľachtenec. Do anonymnej súťaže Danubius Gastro Wine Champion sa zapojili vinári z Bratislavy a okolia a súťažné degustácie sa budú konať v piatok 21.4 a v sobotu 22.4. vždy od 11:00. Výsledky budú po skončení veľtrhu a vyhodnotení hlasovania zverejnené na webovej stránke Incheby.

Nesúťažné degustácie budú pokračovať aj v posledný deň veľtrhu, v nedeľu 23.4.

Spoločne s veľtrhom gastronómie sa v Inchebe bude konať aj veľtrh cestovania ITF Slovakiatour, ktorý predstaví atraktívne turistické destinácie, cestovateľské rady, návody a tipy na dovolenku doma aj v zahraničí. Bratislavský Autosalon zasa predstaví automobilové novinky, výstavné premiéry a prehliadku karavanov.

Partnermi veľtrhu sú Zoznam.sk, Tophoreca.sk, PravéSlovenské.sk a iBratislava.sk.

Vstupenka v cene 8 eur (zľavnená 6 eur) platí na všetky tri podujatia zároveň.

Podrobnejšie informácie sú zverejnené na www.incheba.sk.