TUTANCHAMON

Pozývame Vás na výnimočnú  cestu do kolísky našej civilizácie - do doby egyptských faraónov! Vydajte sa s nami  v šľapajach slávneho egyptológa Howarda Cartera, ktorý v roku 1922 objavil  hrobku mladého faraóna Tutanchamona.

Výstava Tutanchamon - Jeho hrobka a poklady je zostavená presne tak, ako bola pred takmer 100 rokmi  hrobka  objavená a otvorená.  Všetky posvätné  predmety, sošky, šperky aj sarkofágy ležia presne na  rovnakých miestach, ako boli kedysi nájdené. Návštevníci majú možnosť vidieť viac ako 1 000 nádherných predmetov vrátane svetoznámej zlatej posmrtnej masky Tutanchamona a jeho ohromného pozláteného sarkofágu. Vďaka tomu, že ide o dokonalé repliky, ktoré boli vyrobené pod prísnym dohľadom egyptológov z celého sveta, môžu byť všetky predmety z faraónovej hrobky zhromaždené na jednom mieste a  môžu tak vytvoriť  celkový obraz o dávnej vyspelej civilizácii, o jej umení a posvätných obradoch.  

Termín výstavy: 15. 8. – 17. 1. 2015

tutanchamon

Informácie pre návštevníkov:

Výstava Tutanchamon - Jeho hrobka a poklady je pre všetkých návštevníkov, vďaka dokonale  spracovanej tajomnej atmosfére dávnej hrobky, doslova objaviteľskou cestou, pri ktorej spojíte  silný zážitok spolu s načerpaním nových vedomostí. Všetci návštevníci obdržia slúchadlá, kde budú počuť detailný výklad o jednotlivých exponátoch v slovenskom jazyku (tech-tzv. audioguide). Celý audioguide je nahovorený formou pútavého objaviteľského príbehu, čím je jeho obsah nielen poučný, ale aj zábavný tak ako pre dospelých, tak aj pre študentov alebo staršie deti. Audioguide bude v prípade potreby k dispozícii aj v nemeckom, anglickom alebo českom jazyku. 

Vstupenky na výstavu sa budú predávať na presne určený čas. Organizovaným skupinám – napr. školám, zabezpečíme presnú rezerváciu termínu návštevy výstavy.

Tlačová správa - Predĺženie výstavy až do 17. januára 2015

Predpredaj vstupeniek v sieťach: Ticketportal

Otváracie hodiny výstavy:

Pondelok – Nedeľa  9.00 – 19.00 hod.

Viac informácií o výstave najdete na www.tut-vystava.sk

Organizátorom podujatia je JVS GROUP