Dátum 17. - 22. 4. 2012
Haly A0, A1, A2, B0, B1, Bstred, B2, D, D2, voľná plocha
Otváracie hodiny 17. 4. 09:00 - 17:00 novinársky deň
18. 4. - 21. 4. 09:00 - 19:00 verejnosť
22. 4. 09:00 - 18:00
Vstupné *
Základné 5 €
Zľavnené ** 3 €
Parkovné Auto 5 €
Autobus 20 €

* Vstupenky sú žrebovateľné a hlavnou výhrou je automobil SUBARU Trezia 1,3i na pol roka
** Zľavnené vstupné je platné pre študentov, ktorí sa preukážu platným študentským preukazom (ISIC, EURO 26)

Záverečná správa 2012. (doc)


Na výstave sa predstaví 42 značiek:

Audi, Bentley, Cadillac, Corvette, Dacia, Ferrari, Fiat, Honda, Hyundai, Chevrolet, Iveco, Jaguar, Jeep, Kaipan, Kia, Lamborghini, Lancia, Land Rover, Lotus, Maserati, Mazda, Mercedes, Nissan, Opel, Peugeot, Piaggio, Porsche, Range Rover, Renault, Rolls Royce, Seat, Smart, Isuzu, Subaru, Suzuki, Škoda, Tiger sportcars, Toyota, Volvo, VW, Wiesmann, ...

Rozmiestnenie značiek podľa hál :

A1 Kaipan, Piaggio, Tiger sportscars
B0 Audi, Škoda, VW
B1 Jaguar, Kia, Land Rover, Mercedes, Range Rover, Smart,
Volvo, Toyota, Suzuki
Bstred Honda, Seat
B2 Dacia, Hyundai, Mazda, Opel, Peugeot, Renault
D Cadillac, Corvette, Fiat, Chevrolet, Jeep, Lancia, Lotus, Nissan, Subaru, Wiesmann
D2 Bentley, Ferrari, Lamborghini, Nissan, Maserati, Porsche, Rolls Royce
VP Fiat, Hyundai, Isuzu, Iveco, Mazda, Opel, Peugeot, Renault

Výstavné premiéry v Bratislave. (doc)

Zoznam vystavovateľov. (pdf)

Sprievodný program. (pdf)

SPRIEVODNÉ PODUJATIA

Návštevníci sa počas celých šiestich dní môžu tešiť na mnoho sprievodných podujatí. Široká verejnosť sa v rámci crash testov dozvie čo sa deje pri havárii. Naplánované sú tri takéto ukážky dôsledkov zrážky motorového vozidla s chodcom, cyklistom a medzi dvomi vozidlami. Všetci si môžu vyskúšať zásady bezpečnej jazdy v Driving Academy organizovanej Slovakia ringom. Technické vylepšenia automobilov verejnosť porovná počas testovacích jázd vozidiel značiek Nissan, Hyundai, Mazda, Opel a Peugeot.

V tomto roku sa konajú aj dve nové podujatia. Dnes sa čoraz viac hovorí o nutnosti ochrany životného prostredia a o elektromobiloch. Aké je reálne využitie elektromobilov a či je potrebná podpora zo strany štátu a samospráv objasní 1. Medzinárodná konferencia o elektromobilite na Slovensku E – Mobility fórum 2012 organizovaná Východoslovenskou energetikou.

Pozvánka na 1. Medzinárodnú konferenciu o elektromobilite na Slovensku. (pdf)

Československý Autoopravár Junior 2012 je súťaž, ktorej cieľom je propagácia remesiel autoopravár – mechanik a elektrikár, karosár a lakovník medzi širokou verejnosťou, ako aj prepojenie odborných škôl na budúcich zamestnávateľov. Medzinárodnej súťaži predchádzali národné kolá, do slovenského sa prihlásilo 1411 žiakov. Vo finále zabojuje 11 zástupcov zo Slovenska a rovnaký počet z Čiech.

V rámci výstavy bude rozsiahla sekcia venovaná tuningu a v posledný deň výstavy sa uskutoční zraz a prehliadka upravených automobilov na voľnej ploche výstaviska, čím sa otvorí nová tuningová sezóna.

V expozíciách jednotlivých značiek atmosféru spríjemnia vystúpenia známych umelcov, či autogramiády popredných automobilových osobností. Samozrejmosťou motoristických podujatí je aj prítomnosť krásnych žien, z pomedzi ktorých sa aj v tomto roku bude voliť MISS AUTOSALÓN.

EXCLUSIVE SALON

Po druhýkrát bratislavský Autosalón obohatí aj netradičná prehliadka Exclusive Salon. Všetkých srdečne pozývame na promenádu do slnečného Saint Tropez, kde si v prístavnej kaviarničke vychutnáte skvelú kávu a letné koktaily. V uličkách mesta parkujú nadupané športiaky, ale aj majestátne vozy značiek: Porsche, Bentley, Lamborghini, Rolls Royce, Ferrari, Maserati a Nissan. V prístave kotvia nádherné jachty, no a k jachtárom patria aj špeciálne hodinky od Sheronu. O príjemnú atmosféru sa postará hudba so skvelým zvukom od Bis Audio. V Exclusive Salone nechýbajú aj netradičné dopravné postriedky – vrtuľník či luxusné obytné auto.
Partnermi výstavy Exclusive Salon sú J&T Banka a Best Hotel Properties.