Priaznivci kvalitnej hudby majú opäť sviatok

Priaznivci top jazzu na Slovensku sa môžu tešiť, skvelý koncert svetovej kvality je konečne potvrdený! Absolútna svetová hviezda a živá legenda moderného jazzu – skladateľ a saxofonista Wayne Shortera vystúpi v utorok 10. novembra v Bratislave. Na koncerte sa predstaví kompletné kvarteto, ktoré dopĺňajú Brian Blade (bicie), John Patitucci (kontrabas), Danilo Perez (klavír).
Wayne Shorter (*1933) je považovaný za jedného najvýznamnejších amerických saxofonistov a skladateľov. Nahral desiatky albumov ako kapelník a objavil sa na desiatkach albumov svojich súpútnikov, s ktorými zásadným spôsobom ovplyvňoval vývoj jazzu v jeho azda najprogresívnejšej epoche od päťdesiatych po osemdesiate roky. Spomeňme jeho účinkovanie s Artom Blakeym v Jazz Messengers koncom päťdesiatych rokov, s Milesom Davisom a jeho druhým slávnym kvintetom v šesťdesiatych rokoch, či v Zawinulovom Weather Report, v ktorom pôsobil v sedemdesiatych rokoch. Mnoho Shorterových kompozícii sa stalo štandardami. Je držiteľom mnohých ocenení. Len cien Grammy sme napočítali deväť.

Harmonické zblíženie, ktoré CHICK COREA, STANLEY CLARKE a LENNY WHITE pociťovali počas svojej predošlej spolupráce viedlo k vzniku jednej z mega úspešných jazzových formácií COREA, CLARKE, WHITE.
Neustále stúpajúci Corea má absolútny „vrchol“ na dosah ruky a neuveriteľná muzikálnosť a improvizačné skúsenosti všetkých troch jazzových legiend stúpajú cez akustickú „dokonalosť“ a jazzové funky až po zmysly uvoľňujúcu klasiku a všetko medzi tým... Corea, Clarke, White hudobní majstri posielajú publiku muzikálny prieskum úžasných rozmerov. 

„... hudba sa zdala doslova večná... (v skutočnosti) jeden z tých viac strhujúcich tónov, „The Romantic Warrior“, bol zahraný na akustických nástrojoch“ BOTON GLOBE
„...Zostal som v údive ako asi 2000 fanúšikov bolo uchvátených intenzívnou synchróniou hudby...“  BILLBOARD
„... keyboard superstar Chick Corea a basgitarové eso Clarke sú večným zázrakom virtuóznej techniky, plný zdanlivo nevyčerpateľných ideí. Nepočul som žiadne ich vystúpenie, ktoré by ma sklamalo.“