Zdravé zuby si vyžadujú správnu starostlivosť

Mať zdravé a krásne zuby nie je samozrejmosť. Naopak – kto sa chce hrdiť pekným úsmevom, musí okrem pravidelných preventívnych prehliadok a vhodnej životosprávy dodržiavať zásady správneho čistenia zubov. Výstava Slovenské dentálne dni v bratislavskej Inchebe od 25. do 27. 9. ponúkne záujemcom o pekný a zdravý chrup všetko potrebné pre tú najlepšiu starostlivosť. Na ploche 4300 m2 sa predstaví viac ako 50 vystavovateľov zo Slovenska, Česka, Poľska, Nemecka, Rumunska a Turecka, ktorých portfólio zahŕňa zubné a medzizubné kefky, ústne vody, zubné sprchy a ďalšie produkty zubnej starostlivosti, ale aj najmodernejšie vybavenie pre stomatologické ambulancie a prístroje pre stomatológov a dentálnych hygienikov.

Stomatológovia sa zhodujú v tom, že návyky správnej starostlivosti o zuby je potrebné osvojiť si už v detstve. Deti podľa globálneho prieskumu Svetovej zdravotníckej organizácie z roku 2012 najčastejšie trpia zápalom ďasien a zubným kazom. Ten sa vyskytuje u 60 – 90 % školopovinných detí vo svete. Ide o progresívne ochorenie, ktoré bez ošetrenia vplýva na kvalitu života dieťaťa. Zubný kaz môže mať na svedomí obmedzenú schopnosť jesť a žuť a chybný rečový prejav, pričom nezanedbateľné je aj estetické hľadisko. Okrem toho, bolesť zuba je častou príčinou absencií detí v školách.

sdd 13 sdd 13

Aj preto Slovenská komora zubných lekárov spoločne so svojimi partnermi v Inchebe na piatok 26. 9. pripravila Deň ústneho zdravia. Dopoludnie bude venované deťom z materských a základných škôl, ktoré na výstavu prídu v rámci vyučovania so svojimi pedagógmi. Hravou formou sa dozvedia, ako si správne umývať zuby, ako sa správne stravovať, ale aj to, ako poskytnúť prvú pomoc. Okrem toho sa môžu zabaviť pri rôznych súťažiach a získať pekné darčeky. Od 14 h. sú v Inchebe vítaní rodičia s deťmi. Študenti odboru zubného lekárstva im poskytnú poradenstvo a názorne ukážu, ako čistiť a starať sa o zuby.

Najmä pre odbornú verejnosť je v programe Slovenských dentálnych dní Medzinárodný stomatologický kongres. Onkologický pacient v ordinácii praktického zubného lekára, bakteriálne zápaly v ústnej dutine a fajčenie ako významný rizikový faktor paradontitídy – aj na tieto témy budú diskutovať desiatky odborníkov na stomatológiu zo Slovenska, Česka, Poľska a z Turecka. Na sobotu 27. 9. je navyše naplánovaná dentálna live show, ktorá naživo sprostredkuje stomatologický zákrok.

Výstava Slovenské dentálne dni je otvorená od 25. 9. do 27. 9. od 9.00 h. do 18.00 h., v posledný deň výstavy do 13.00 h. Vstup na výstavu je bezplatný.

Pre viac informácií kontaktujte:

Martina Macková
Hovorkyňa
Incheba, a.s.
Viedenská cesta 3-7
851 01 Bratislava, Slovakia
M + 421 911 100 726
T  + 421 2 6727  3345