Zberateľstvo je stále „in“

Zberateľstvo – pre niektorých celoživotný koníček, pre iných spôsob investovania a uchovávania hodnoty – je stále obľúbené. Dokazuje to 12. ročník medzinárodného zberateľského veľtrhu Bratislavské zberateľské dni. Za dva dni ho navštívilo  5 384 zberateľov a záujemcov o poštové známky, staré mince, drobné starožitnosti, pohľadnice, telefónne karty, medaily, minerály a mnohé iné zaujímavosti.

Na ploche 4500 m2 sa návštevníkom predstavilo takmer 200 vystavovateľov z 18 krajín. Medzi zberateľskými kúskami bolo viacero zaujímavostí - exkluzívna ponuka Vatikánskych mincí, tzv. pápežské medaily zobrazujúce portréty rímskych pontifikov, investičné mince „royalty“ z kremnickej mincovne a mnohé ďalšie.

Zaujímavosťou bola ponuka vzácnych historických zbraní, medzi ktorými boli pušky s kolieskovým zámkom vyrobené v 16.-18. storočí v Nemecku, Rakúsko-Uhorsku a vo Francúzsku, ale aj historické kordy a rapiere. Azda najvzácnejšou bola koliesková puška bohato zdobená slonovinou vyrobená okolo roku 1660, ktorej hodnota je okolo 10 000 eur.

Tohtoročný zberateľský veľtrh priniesol aj mimoriadne bohato zastúpenú sekciu minerálov. Nielen surové a neopracované minerály a drahokamy, ale aj šperky z nich vyrobené boli pre návštevníkov veľkým lákadlom.

Jeden z tradičných vystavovateľov na Bratislavských zberateľských dňoch,  Slovenská pošta spolu s Poštovým múzeom a Poštovou filatelistickou službou (POFIS), predstavil slovenské poštové známky a filatelistické predmety. Deti sa mohli zabaviť v rámci Detskej pošty, prípadne sa v dobovej expozícii dozvedieť, ako vyzerala malá dedinská pošta v 60. – 70. rokoch minulého storočia.

Návštevníkov zaujala aj pozoruhodná zbierka „Devín v zrkadle poštovej histórie“ - tematický exponát venovaný poštovej histórii Devína, ktorý je spracovaný do podoby encyklopédie ilustrovanej poštovými známkami a ďalším materiálom.

Pre viac informácií kontaktujte:

Martina Macková
Hovorkyňa
Incheba, a.s.
Viedenská cesta 3-7
851 01 Bratislava, Slovakia
M + 421 911 100 726
T  + 421 2 6727  3345