Záverečná tlačová správa

Uplynulý 39. ročník stavebného veľtrhu CONECO návštevníkov inšpiroval, ako bývať zdravo, moderne a komfortne. Okrem aktuálnych trendov v stavebníctve, architektúre a dizajne odprezentoval inovatívne a progresívne stavebné materiály, zariaďovacie prvky a komponenty do interiéru a exteriéru, inteligentné a smart riešenia pre zjednodušenie bývania. Ponuku 450 vystavovateľov z 11 krajín (Belgicko, Bulharsko, Česko, Čína, Litva, Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Taliansko a Slovensko) na výstavnej ploche 35 000 m2 si pozrelo 90 112 návštevníkov. Prestížne podujatie s viac ako 50-ročnou históriou zorientovalo návštevníkov v najnovších vychytávkach a poskytlo prehľad riešení pre moderné bývanie. Veľtrh doplnil 28. medzinárodný veľtrh energetickej efektívnosti Racioenergia a výstavy Drevodomy, Pasívne domy a Voda.

Návštevníci v Inchebe počas štyroch dní našli komplexný sortiment pre stavbu a rekonštrukciu, ktorý začínal pri základných stavebných materiáloch a končil pri vnútorných riadiacich systémoch, či interiérovom vybavení. Keďže nároky na dnešné stavby a ich výbavu sa neustále zvyšujú, značnú časť ponuky veľtrhu zastrešovali moderné, automatizované, smart riešenia s úsporou energií, ekologickým prístupom a štýlovým dizajnom. Nechýbal odborný sprievodný program na aktuálne témy v segmente stavebníctva i  prednášky a rýchlokurzy pre širokú verejnosť venované téme obnovy tradičných domov pre zdravé bývanie, či ekologickému staviteľstvu s využitím prírodných materiálov.

Výstavy Drevodomy a Pasívne domy priniesli široké zastúpenie firiem, ktoré sa zaoberajú ich realizáciou. Návštevníci sa mohli zorientovať v problematike domov z dreva a energeticky sebestačných stavieb za prítomnosti skúsených profesionálov. V poradí 5. ročník výstavy Voda, pod záštitou Ministerstva životného prostredia SR, predstavil riešenia zamerané na udržateľný rozvoj, protipovodňové opatrenia či podporu v oblasti vodného hospodárstva. Cieľom bolo podporiť informovanosť širokej verejnosti a návštevníkov o nenahraditeľnom význame vody.

Počas veľtrhov Coneco a Racioenergia boli vybraným vystavovateľom tradične udelené ocenenia Zlatá plaketa Coneco, Zlatá plaketa Racioenergia za zaujímavé a výnimočné exponáty. Ocenenie Zlatý Leonardo pre zmenu putovalo do rúk spoločností, ktorých expozícia bola z vizuálneho hľadiska najnápaditejšia a najkreatívnejšia. Zároveň sme spoznali víťazov súťaže o Najlepšie obnovený bytový dom roka 2017. V prvý deň veľtrhu Coneco - Racioenergia sa konal Gala večer pri príležitosti slávnostného odovzdávania cien 23. ročníka prestíženej celoštátnej súťaže realizovaných stavieb na Slovensku Stavba roka 2017. Všetky výsledky nájdete na www.incheba.sk.

Pre viac informácií kontaktujte:

Ing. Antónia Mištaľová
PR manažér/hovorkyňa

M: +421 911 100 797
T: +421 2 6727 2142
E: amistalova@incheba.sk
www.incheba.sk