Yamato, 12. 2. 2012

GAMUSHARA! – Užívaj si! Tak s takýmto odkazom prichádzajú najznámejší japonskí bubeníci YAMATO a s nimi aj úplne nová, energiou nabitá šou, ktorá vám rozpumpuje krv v žilách.
„Výnimočné, úžasné, doposiaľ najlepšie od Yamato!“ - tí, ktorí show videli, nešetria chválami. A niet sa čo čudovať. Ako vraví jeden z bubeníkov, Gen Hidaka: „Šou sa nesie v duchu oslavy života. Samotný názov znamená žiť podľa svojich predstáv, nemyslieť na nič iné, ničím sa netrápiť. Proste rob to, čo chceš.
Vystúpenie je oslavou ducha, tela a hlavne nespútanej radosti z hry. Šou totiž nie je ani zďaleka len jednotvárnym bubnovaním na obrovských bubnoch. Divák sa stáva súčasťou vystúpenia, zažíva stále nové a nové pocity šťastia a nefalšovaného nadšenia z prílevu energie.
Členovia Yamato skutočne pôsobia tak, že si užívajú nielen každé vystúpenie, ale aj celý svoj život. Ako skupina fungujú už od roku 1993, keď sa pod vedením zakladateľa, Masa Ogawu zúčastnili miestneho kultúrneho festivalu v dedinke Nara. Publikum zaujali natoľko, že dnes majú na konte vyše 2 300 predstavení v 45 krajinách sveta!
Japonskí bubeníci Yamato hrajú na tradičné bubny Wadaiko, niektoré dokonca staršie ako 400 rokov. Umelci veria, že zvuk bubnov je ako tlkot srdca, centrum života a zdroj sily, ktorá pulzuje naprieč celým telom.

Lístky na www.ticketportal.sk