Vzácne kúsky na Bratislavských zberateľských dňoch

Na tohtoročných Bratislavských zberateľských dňoch nájdete aj niekoľko jedinečných kúskov. Jedným z nich bude aj strieborná medaila vydaná ku dňu 300. výročia narodenia Márie Terézie. Národná Pokladnica si tak jej výročie uctí striebornou pamätnou medailou z jednej unce rýdzeho striebra. Limitácia 1717 kusov bude pripomínať rok narodenia slávnej panovníčky.

Jedinečnosť uncovej striebornej medaily reprezentuje jednak symbolický dátum a limitácia, a aj vysoká kvalita. Pamätná medaila s vysokým reliéfom bude vyrazená v najvyššej mincovej kvalite, vďaka ktorej získa zrkadlový lesk. Bude razená do rýdzeho striebra 999/1000 a jej hmotnosť sa bude rovnať 1 unci (31,1 g). Každá medaila z 1717 kusov bude očíslovaná.

Návštevníci si môžu na zberateľskom veľtrhu na pamiatku nechať vyraziť mincu s rôznymi motívmi, konkrétne mincu pre šťastie, repliku X Poltury alebo žetón pri príležitosti konania Bratislavských zberateľských dní 2017.

Okrem toho sa môžete aj tento rok tešiť na sekciu minerálov. Nielen neopracované minerály, polodrahokamy, ale aj šperky z nich vyrobené či dokonca perly určite zaujmú zberateľov, ale aj dámy, ktoré túžia po novom doplnku. Nebudú chýbať ani zaujímavé prednášky.

Viac informácií o zaujímavostiach na tohtoročnom veľtrhu nájdete tu.