Dovoľujeme si Vám touto cestou predstaviť tri drevené dosky s kolíčkami (GeoBoards), ktoré sú novou didaktickou pomôckou pre deti od predškolského až po starší školský vek. K doskám ponúkame mnoho úloh, s ktorými deti môžu precvičovať rôzne schopnosti a zároveň trénovať svoje logické myslenie a priestorovú predstavivosť.

Práca s doskami nie je len o vytváraní geometrických tvarov. Deti plnia úlohy, učia sa písmenká, učia sa čítať, počítajú príklady, poznávajú napríklad zlomky alebo sa učia po anglicky. A podľa logickým dvojíc, trojíc, štvoríc vytvárajú tvary na doske.

geoboards, dieťa a rodina

Dosku GeoTrio sme začali predávať už pred rokom — v septembri 2015 a v priebehu uplynulého školského roku sa stretla s veľkým ohlasom rodičov, pedagógov a samozrejme samotných detí, pretože učenie sa s GeoTrio je naozaj zábava.

Vďaka úspechu dosky GeoTrio sme sa rozhodli ponuku rozšíriť a vyvinuli sme ďalšie dve drevené dosky. Prvá má 10 kolíčkov v dvoch stĺpcoch, ktoré slúžia k spojovaniu dvojíc a volá sa GeoDuo. Druhá, väčšia doska, má kolíčkov 36, a je možné na nej vytvárať trojuholníky, štvoruholníky a iné tvary.

Všetky karty i zošity s úlohami majú na zadnej strane kontrolu správnosti. Vďaka čomu môžu deti pracovať samostatne.

Veríme, že práca s našimi GeoBoards bude baviť i Vás i vaše deti!

Vystavovateľ: Richard Potsch

geoboards, dieťa a rodina