Výstava Hodiny a Klenoty rozžiarila jesennú Inchebu

Výstava Hodiny a Klenoty do bratislavskej Incheby od 10. do 13. novembra priniesla lesk šperkov, kvalitnej bižutérie a luxusných hodiniek. Jediné podujatie svojho druhu na Slovensku sprevádzala výstava minerálov, drahých kameňov a fosílií Minerály Bratislava. Ponuku 90 vystavovateľov zo Slovenska, Belgicka, Česka, Indie, Maďarska, Nemecka, Pakistanu, Poľska, Rakúska a Ruska si spoločne s knižným veľtrhom Bibliotéka prišlo pozrieť 45 114 návštevníkov.

Novinky z klenotníckej branže, drahokamy, polodrahokamy, nové modely náramkových hodiniek a ďalšia časomerná technika, ale aj vybavenie do klenotníckych a hodinárskych dielní, zariadenie do predajní, či nástroje a prístroje pre klenotníkov – to všetko zahŕňalo portfólio vystavovateľov na výstave Hodiny a Klenoty. Návštevníci sa mohli oboznámiť s najnovšími kolekciami šperkov a hodiniek s kvalitným spracovaním a originálnym dizajnom. Jednou zo zaujímavostí, ktorú predstavil Cech zlatníkov Slovenska, bol slovenský opál. Ten pochádza z baní Libanka, ktoré sú v súčasnosti jedinými funkčnými opálovými baňami v Európe a Ázii.

Výstava Hodiny a Klenoty ukázala aj práce talentovaných študentov, ktorí sa zapojili do dvoch súťaží. Cech zlatníkov a klenotníkov Slovenska ocenil výhercov súťaže Študentský šperk 2016 na tému slovenské ľudové umenie v modernom šperku. Asociácia zlatníkov Slovenska pre zmenu vyhlásila víťazov v súťaži Bienále slovenský šperk.

V rámci servisu pre návštevníkov bolo k dispozícii razenie mincí pre návštevníkov s logom výstavy, ukážky ručného gravírovania kovov, čistenie strieborných šperkov, určovanie rýdzosti pravých kovov či bezplatné poradenstvo k zákonu o puncovníctve.

Výstava Minerály Bratislava priniesla vzácnosti v podobe minerálov, drahokamov, polodrahokamov, prírodnín a fosílií. Pre návštevníkov bol nachystaný sprievodný program s odbornými prednáškami a prezentáciami, premietanie filmov, poradenstvo a ďalšie zaujímavé výstavy.

Pre viac informácií kontaktujte:

Martina Macková
Hovorkyňa
Incheba, a.s.
Viedenská cesta 3-7
851 01 Bratislava, Slovakia
M + 421 911 100 726
T  + 421 2 6727  3345