Výstava Hodiny a Klenoty aj s unikátnym slovenským opálom

Jesennú Inchebu od 10. do 13. novembra rozžiari lesk šperkov, kvalitnej bižutérie a luxusných hodiniek, ktoré prináša medzinárodná výstava Hodiny a Klenoty. Jediné podujatie svojho druhu na Slovensku doplní výstava minerálov, drahých kameňov a fosílií Minerály Bratislava. Na ploche 2 000 m² sa predstaví 90 vystavovateľov zo Slovenska, Belgicka, Česka, Indie, Maďarska, Nemecka, Pakistanu, Poľska, Rakúska a Ruska.

Návštevníci sa na výstave oboznámia s novinkami z klenotníckej branže, drahokamami, polodrahokamami, novými modelmi náramkových hodiniek a s ďalšou časomernou technikou. Firma GOLDTIME BL predstaví nové kolekcie hodiniek CITIZEN, POLICE, TELSTAR, SWISS MILITARY BY HANOWA, BERING a strieborných šperkov ENGELSRUFER. Kvalitným spracovaním a unikátnym dizajnom sa pýšia šperky spoločnosti ZODIAX. K najzaujímavejším a najhodnotnejším šperkom, ktoré na výstave predstaví, patria zlaté prstene s diamantmi a prírodnými kameňmi z kolekcie RAINBOW.

Cech zlatníkov Slovenska pripravil unikátne ukážky slovenského opálu, ktorý pochádza zo slovenských opálových baní. Ide o jediné fungujúce opálové bane v Európe, ktoré vo svojich tmavých a chladných chodbách ukrývajú tie najkrajšie farby sveta. Slovenské opálové bane boli otvorené pre verejnosť v roku 2015, no aj za ten krátky čas už tisíce návštevníkov mohli oceniť poklad ukrývajúci sa v podzemí. Na výstave Hodiny a Klenoty návštevníci uvidia aj videoprezentáciu z bane a z potápania v zatopených štôlňach a môžu sa tak vrátiť do dôb, keď šperk so slovenským opálom skrášľoval významných panovníkov ako Mária Terézia.

Výstava Hodiny a Klenoty je svojím zameraním určená nielen pre širokú verejnosť, ale aj pre odborníkov z praxe - vystavovatelia ponúkajú vybavenie do klenotníckych a hodinárskych dielní, zariadenie do predajní, či nástroje a prístroje pre klenotníkov. Napríklad firma ADVANTAGE prináša nový prístroj na dokonalé zváranie šperkov, plnoautomatické zariadenie na elektrolytické čistenie a brúsenie, parné čistiace zariadenie či mikroskopy s väčšou ostrosťou.

Výstava Hodiny a Klenoty ukáže nielen výsledok precíznej práce zručných klenotníckych a hodinárskych majstrov, ale aj talentovaných študentov. Cech zlatníkov a klenotníkov Slovenska organizuje 20. ročník súťaže študentov stredných škôl Študentský šperk 2016. Témou na tento rok bolo slovenské ľudové umenie v modernom šperku. Ukážkou šikovnosti študentov stredných škôl bude aj 9. ročník súťaže Bienále slovenský šperk.

V rámci servisu pre návštevníkov budú k dispozícii razenie mincí pre návštevníkov s logom výstavy, ukážky ručného gravírovania kovov, čistenie strieborných šperkov, určovanie rýdzosti pravých kovov či bezplatné poradenstvo k zákonu o puncovníctve.

Predajná výstava Minerály Bratislava bude zaujímavým pohľadom na vzácne klenoty Zeme v podobe minerálov, drahokamov, polodrahokamov, prírodnín a fosílií. Súčasťou výstavy budú zaujímavé sprievodné programy s odbornými prednáškami a prezentáciami, premietanie filmov, poradenstvo a zaujímavé výstavy, ktoré organizujú Slovenský paleontologický klub a odborníci zo zoskupenia Láska k šutrům.

Výstavy Hodiny a Klenoty a Minerály Bratislava budú otvorené od 10. do 13. novembra, vo štvrtok a v piatok od 9:00 do 19:00, v sobotu od 10:00 do 19:00 a v nedeľu od 10:00 do 18:00.  Pre návštevníkov je prichystaná tombola, v ktorej môžu vyhrať ceny v celkovej hodnote 5 000 eur.

Tlačová správa HODINY A KLENOTY 2016

Pre viac informácií kontaktujte:

Martina Macková
Hovorkyňa
Incheba, a.s.
Viedenská cesta 3-7
851 01 Bratislava, Slovakia
M + 421 911 100 726
T  + 421 2 6727  3345