Všetko pre rodinu v Inchebe

Priestory bratislavskej Incheby sa na niekoľko dní zmenia na svet plný kočíkov, plienok, hier a zábavy. Veľtrh Dieťa a Rodina od 14. do 16. februára poskytne mamám i tehuľkám komplexný servis pre starostlivosť o dieťa - od detského sortimentu po odborné rady o pôrode a výchove. Nudiť sa nebudú ani deti všetkých vekových kategórií, na ktoré čaká mnoho hier, súťaží, cvičení a zábavných podujatí.  

V ponuke takmer 70 vystavovateľov budú kočíky, autosedačky, tehotenské a detské oblečenie a obuv, hygienické potreby, strava, dojčenské fľaše, knihy a hračky – jednoducho všetko, čo si vyžaduje starostlivosť o deti. Veľtrh tento rok prináša novinku – sekciu venovanú hendikepovaným deťom. Rodičia získajú prehľad o rôznych druhoch rehabilitačných pomôcok a oboznámia sa s legislatívnymi možnosťami, ako ich získať.

Sprievodný program pre dospelých zahŕňa prednášky a stretnutia s odborníkmi z oblasti gynekológie, pôrodníctva, pediatrie a psychológie. Mamičky dostanú príležitosť stretnúť sa s dulou a prekonzultovať, ako im môže pomôcť pri pôrode. Rovnako sa môžu naučiť, ako masírovať bábätká, aby ich nebolelo bruško a pozrieť si ukážky cvičenia s dieťatkami. Ako manipulovať s bábätkom, ako správne dojčiť a ako si prírodnými spôsobmi poradiť s najčastejšími zdravotnými ťažkosťami? Odpovede na všetky tieto otázky nájdu rodičia počas veľtrhu. O svojich skúsenostiach so zdravým stravovaním bude hovoriť MUDr. Igor Bukovský.

Na svoje si však neprídu len mamičky, ale aj ich malí drobci. Na deti čakajú workshopy, počas ktorých budú vyrábať hračky z prírodných materiálov, modelovať a maľovať hlinenými farbami; tancovanie so psami, cvičenie a množstvo zábavy. Chlapci a dievčatá sa budú môcť hrať na povolania a vyskúšať si, aké je to byť predavačkou a automechanikom. Prvé mestečko povolaní na Slovensku Moje mesto vytvorí v Inchebe reálne priestory predajne a automechanickej dielne. Deti si za asistencie skúsených lektorov jednotlivé povolania vyskúšajú a zistia, aký je ich význam pre každodenný život.

Veľtrh Dieťa a Rodina bude otvorený od 14. do 16. februára od 10:00 do 18:00, v posledný deň do 16:00. Pre mamičky s bábätkami bude k dispozícii oddychová zóna, kde budú môcť svoje dieťatko prebaliť či nakŕmiť, pričom plienky a detskú výživu dostanú k dispozícii zdarma.

Tlačová správa DIEŤA A RODINA (.pdf)