V utorok začína Autosalón s rekordným počtom premiér

Motoristická udalosť roka, bratislavský Autosalón, čoskoro otvorí svoje brány. Od 17. do 22. apríla ponúkne pohľad do atraktívneho sveta automobilov. Výstava tento rok prinesie 74 slovenských premiér, zaujímavé koncepty a atmosféru dynamických sprievodných šou. Plochu 40 000 m² obsadí 148 vystavovateľov z Českej republiky, Rakúska, Turecka a Slovenska. Návštevníci sa môžu tešiť na 42 automobilových značiek. Po druhýkrát sa súbežne so salónom automobilov bude konať výstava exkluzívnych tovarov a služieb, Exclusive Salon. 

PRIHLÁSENÉ ZNAČKY

Audi, Bentley, Cadillac, Caterham, Corvette, Dacia, Ferrari, Fiat, Honda, Hyundai, Chevrolet, Iveco, Jaguar, Jeep, Kaipan, Kia, Lamborghini, Lancia, Land Rover, Lotus, Maserati, Mazda, Mercedes, Nissan, Opel, Peugeot, Piaggio, Porsche, Range Rover, Renault, Rolls Royce, Seat, Smart, Isuzu, Subaru, Suzuki, Škoda, Tiger Sporstcars, Toyota, Volvo, VW, Wiesmann

Jednotlivé automobilky verejnosti ukážu vo svojich expozíciách čerstvé novinky, ktoré nedávno predstavil známy ženevský autosalón. Návštevníci sa môžu tešiť aj na premiéry modelov vyrobených na Slovensku. Okrem bežne dostupných automobilov, aj tento rok výstava Exclusive Salon ukáže aj lahôdky od značiek Porsche, Bentley, Lamborghini, Ferrari, Maserati, Rolls Royce a Nissan. Okrem nablýskaných tátošov výstava ponúkne doplnky, tuningové komponenty a autoservisnú techniku. Nebudú chýbať legendárne mustangy a sekcia karavanov.

SPRIEVODNÉ ŠOU

Návštevníci sa počas celých šiestich dní môžu tešiť na mnoho sprievodných podujatí. Široká verejnosť sa v rámci crash testov dozvie čo sa deje pri havárii. Naplánované sú tri takéto ukážky dôsledkov zrážky motorového vozidla s chodcom, cyklistom a medzi dvomi vozidlami. Všetci si môžu vyskúšať zásady bezpečnej jazdy v Driving Academy organizovanej Slovakia ringom. Technické vylepšenia automobilov verejnosť porovná počas testovacích jázd vozidiel značiek Nissan, Hyundai, Mazda, Opel a Peugeot.

V tomto roku sa konajú aj dve nové podujatia. Dnes sa čoraz viac hovorí o nutnosti ochrany životného prostredia a o elektromobiloch. Aké je reálne využitie elektromobilov a či je potrebná podpora zo strany štátu a samospráv objasní 1. Medzinárodná konferencia o elektromobilite na Slovensku         E – Mobility fórum 2012 organizovaná Východoslovenskou energetikou.

Československý Autoopravár Junior 2012 je súťaž, ktorej cieľom je propagácia remesiel autoopravár – mechanik a elektrikár, karosár a lakovník medzi širokou verejnosťou, ako aj prepojenie odborných škôl na budúcich zamestnávateľov. Medzinárodnej súťaži predchádzali národné kolá, do slovenského sa prihlásilo 1411 žiakov. Vo finále zabojuje 11 zástupcov zo Slovenska a rovnaký počet z Čiech.

V rámci výstavy bude rozsiahla sekcia venovaná tuningu a v posledný deň výstavy sa uskutoční zraz a prehliadka upravených automobilov na voľnej ploche výstaviska, čím sa zaháji nová tuningová sezóna. V expozíciách jednotlivých značiek atmosféru spríjemnia vystúpenia známych umelcov, či autogramiády popredných automobilových osobností. Samozrejmosťou motoristických podujatí je aj prítomnosť krásnych žien, z pomedzi ktorých sa aj v tomto roku bude voliť MISS AUTOSALÓN.

EXCLUSIVE SALON

Po druhýkrát bratislavský Autosalón obohatí aj netradičná prehliadka Exclusive Salon. Kreatívny koncept má vlastnú atmosféru odlišnú od iných výstavných priestorov. Promenáda francúzskeho St Tropez prináša pohľad na výnimočné automobily, lode, vrtuľník, obytné auto, hodinky a v „prístave“ je aj kaviareň. Takáto originálna myšlienka dáva prezentácii punc elegancie a pre návštevníkov je pastvou pre oči.  Projekt sa podarilo zrealizovať aj vďaka podpore hlavných partnerov, ktorými sú J&T BANKA a Best Hotel Properties.

Monika Céreová, riaditeľka J&T BANKY:

 „Exclusive Salon spája úspešných a preto je prirodzené, že aj v tomto roku všetci, ktorí si prídu pozrieť krásne autá, najnovšie  modely lodí, či iné dopravné vychytávky, nájdu zázemie u nás v J&T BANKA Café. Exclusive Salon je výnimočnou udalosťou, ktorá spája prestížne značky, zvučné mená a prináša neopakovateľné zážitky. Teší nás, že aj tento rok môžeme návštevníkom a klientom poskytnúť komplexné služby a dokonalý servis privátnej banky.“

Branislav Babík, predseda predstavenstva Best Hotel Properties:

"Luxus je  hlavným poznávacím znakom našich hotelov. Pre návštevníkov sme aj tento rok pripravili  pomyselný apartmán Kempinski Hotela River Park. Je zariadený nábytkom  priamo z hotela. Ľudia chodia do našich hotelov buď za obchodom, alebo zrelaxovať. Dúfam, že aj v Exclusive salóne pri šálke kávy  v našom apartmáne zabudnú na denný zhon a príjemne si oddýchnu.“

V rámci výstavy Exclusive Salon návštevníci uvidia aj vzácny diamantový šperk v podobe narcisu, ktorý neznámy darca venoval Lige proti rakovine pri príležitosti tohtoročného Dňa narcisov.